четвер, 9 березня 2017 р.

Літературний серпантин «Яскрава зірка поетичного небосхилу України»

Українська земля породила багатьох письменників і поетів, які не тільки збагатили нашу літературу, але й уславили її серед інших літератур світу. Одне з найвеличніших імен серед них — ім'я Лесі Українки.
З нагоди дня народження письменниці для учнів ДНЗ СПТУ - 40  центральною бібліотекою проведено літературний серпантин «Яскрава зірка поетичного небосхилу України».
Учасники заходу знову відкрили для себе  геніальну українську поетесу, мужню жінку і прекрасну людину, ближче познайомилися з її особистим життям  та творчим доробком, відкривши для себе світ мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного й ласкавого, доброго і мужнього слова поетеси. Бо поезія, слово, пісня для Лесі - це призвання, сенс її життя.
Творчість письменниці для кожного покоління відкривається новими духовними скарбами, живе у віках, даруючи людям мудрість, мужність і красу. Учасники заходу декламували вірші Лесі Українки: «Мій шлях»,  «Красо України, Подолля!», «Слово, чому ти не твердая криця?» , «Contra spem spero», «Як дитиною бувало», «Надія», « І все-таки до тебе думка лине…», уривок з поеми «Лісова пісня», «Все, все покинуть, до тебе полинуть…».   Саме ці поетичні рядки емоційно і правдиво дали можливість пізнати нові сторінки з життя талановитої письменниці, яка в центр своїх творчих пошуків ставила Любов, Правду, Щирість, Відданість, Надію, сенс життя.  
        
До останньої хвилини свого життя Леся Українка була переможцем над стриманою недугою, до останньої миті зберегла величезний дух і силу. Доля подарувала їй лише 42 роки. Її образ живе й житиме для нас - сповнений гідності, прекрасний у своїй людяності і великім творчім горінні.
Ім’я Лесі Українки увійшло у свідомість поколінь як символ мужності і стійкості, її творчість була унікальним явищем, відзначали учасники заходу.
Багато поетів з різних країн присвятили свої вірші Лесі Українці. Один з таких присвят є вірш Олени Журливої  «Пам’яті Лесі Українки».
… Не вмерла пісня лісова,
 Безсмертна Леся Українка

 Була і є навік жива.


Немає коментарів:

Дописати коментар