неділя, 2 квітня 2017 р.

Урок бібліографії «Твої орієнтири у виборі книг»

В рамках проведення тижня юнацької книги центральною  бібліотекою для учнів гімназії  «Лідер» спільно із шкільним бібліотекарем Маленькою Валентиною Олександрівною проведено урок бібліографії  «Твої орієнтири у виборі книг».
Бібліотека відкриває користувачам  свої скарби за допомогою відкритого доступу до фонду, книжкових виставок і тематичних поличок,  каталогів і картотек.
Є різні шляхи пошуку і відбору книг. І всі вони однаково потрібні. Відкритий доступ до фонду дає можливість зробити читання різноманітним і різностороннім.
Старшокласники познайомилися з особливостями вибору книг в книгозбірні, порядком розстановки книг на полицях, місцем книг різної тематики і жанрів на стелажах. Юні читачі переглянули книжкові виставки та тематичні полички, познайомились з документами, які представлені на них.
Учні також познайомилися з абетковим та систематичним каталогами, їх значенням, будовою та роллю у розкритті фонду бібліотеки, отримали знання про особливості вибору джерел для читання, мали змогу самостійно попрацювати з каталогами.

Працівники бібліотеки докладають максимум зусиль для того, щоб  користувачі бібліотеки, могли швидко орієнтуватися у книжковому фонді бібліотеки. Для цього створено довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, каталоги і картотеки своєчасно поповнюються картками на нову літературу. Бібліотекарі завжди допоможуть відвідувачам підібрати необхідну літературу, але кожен читач повинен сам добре орієнтуватися як у книжковому, так і у довідковому фонді, використовувати довідкові видання, енциклопедії для того, щоб поповнити знання, одержані у школі.

Немає коментарів:

Дописати коментар