середа, 26 квітня 2017 р.

Екологічний ерудиціон «Заповідний світ Кіровоградщини»

Земля – колиска людства. З 1991 року День Землі  22 квітня відзначає й Україна. У квітні в різних куточках нашої держави організовуються природоохоронні заходи та акції такі як «Посади дерево», «Чисті узбіччя – запорука нашого добробуту», «Краса природи порятує світ», «Збережімо Землю для наших нащадків» та ін.
З метою виховання у користувачів бережливого ставлення до природи,  формування у них почуття відповідальності перед майбутніми поколіннями за збереження  навколишнього  середовища, за  розумне господарювання та з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища  та Дня Землі  центральна бібліотека  для користувачів (учнів 8кл. ЗШ №6, кл. кер. Кріцька Н.І.) провела екологічний  ерудиціон «Заповідний світ Кіровоградщини» (В рамках проекту "Культурна мапа Кіровоградщини: Минуле. Сучасне. Майбутнє" (До року Розвитку Туризму). Бібліотекар ознайомила старшокласників  з  еко-вернісажем  «Дивосвіт рідної природи»,  переглядаючи  який кожен зміг зануритися у захоплюючий, дивовижний та загадковий світ  природи Кіровоградщини.
Увагу слухачів  було акцентовано на проблемах екології людини,  розумінні цінностей природи. На жаль, більшість населення планети не переймається ними, не задумується, що поступово знищуючи флору і фауну, забруднюючи воду, повітря, ґрунти, ми позбавляємо себе життєво необхідних умов існування, тобто знищуємо нашу Землю, а цим – і себе. На даний момент найактуальнішими екологічними проблемами в Україні є неякісна вода, забруднення повітря, сильне погіршення земляних ресурсів, знищення лісів. Проблема утилізації відходів теж має велике значення.
Учні разом з бібліотекарем  пригадали  правила поведінки на природі: в лісі, біля річки та в зонах відпочинку. Ми всі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою: бути обережним в лісі, щоб не зламати гілку, бо дереву боляче, воно живе; не залишати після себе сміття, бо землі неприємно переносити таку неповагу до себе; обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля.
Екологія – це спосіб життя і мислення кожної людини. Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи.


Немає коментарів:

Дописати коментар