неділя, 2 квітня 2017 р.

Інформаційно – практичне заняття «До знань – через книгу і комп’ютер»

Сьогодні світ переживає процес бурхливої інформатизації, стрімко зростає кількість інформації. Головними джерелами інформації в XXI столітті є книга і комп’ютер. Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати Інтернет, вміло орієнтуватись в потоках інформації. Тож з метою набуття практичних навичок для користувачів бібліотеки проведено інформаційно – практичне заняття «До знань – через книгу і комп’ютер», присвячене ролі книги, бібліотеки і комп’ютерної техніки в інформаційному суспільстві.
   
Інформаційний блок заходу присвячувався  такому поняттю як «інформація»,  якою ми завжди оточені -  коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимось телевізор, спілкуємось між собою. Запитання, відповіді, прохання, посмішки, рухи, - все це є передавання інформації. Взагалі, необхідність висловлювати і передавати інформацію привела до появи мови, писемності, мистецтва; викликала до життя книгодрукування телебачення, обчислювальну техніку. Технічний прогрес приніс нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування. А разом з ними - нові цінності. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше - періодичні друковані видання, потім - телеграф, радіо, телебачення і, нарешті Інтернет. Також на занятті згадали про існування електронних книг, а також висловлювання видатних людей про книгу. Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

Тривалий час книга була єдиним і основним джерелом інформації. Ці два джерела інформації  книга і комп’ютер мирно співіснують, доповнюють один одного, саме такий висновок зробили учасники заходу.

Немає коментарів:

Дописати коментар