пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Бібліотечний урок «ЇЇ величність – українська книга»

За останні кілька років в Україні можна помітити значне збільшення інтересу до української книги. У ЗМІ та Інтернет-виданнях з'являються публікації про те, що читати стає модно і вітчизняна книга набирає популярності серед читачів.
Розуміючи, що українська література є інтелектуальною основою національної культури і від її рівня залежить рівень культури громадян в  цілому, працівники бібліотеки знайомляться з кращими зразками сучасної художньої літератури та оперативно інформують про них своїх читачів.  

         В рамках тижня юнацької книги центральною бібліотекою було проведено бібліотечний урок «ЇЇ величність – українська книга» для учнів Новоукраїнської гімназії «Лідер».

Присутні познайомилися з творчістю відомих українських письменників, зокрема Валентина Чемериса, Оксани Забужко, Марії Матіос, Люко Дашвар, Любко Дереша, Володимира Лиса, Юрія Андруховича, Юрія Винничука, Ірени Карпи, Ірен Роздобудько, Сергія Жадана, Світлани Талан, Валентини Мастєрової та інші.
Користується популярністю серед читачів прозаїк Василь Шкляр – переможець низки престижних всеукраїнських літературних конкурсів,
Сьогодні українських авторів читає і російськомовна частина  населення України, вони затребувані і  закордонним користувачем . Наприклад твори Юрія Іздрика переклали англійською, російською, польською та білоруською мовами.
Познайомились старшокласники також і з творчістю письменників Кіровоградщини.  Найбільше зацікавила присутніх творчість  Ольги Пелевіної та  поезія  Антоніни Корінь. Зворушила учнів творчість  письменників – земляків О.Антоненка, С. Коляди, А. Ковирьова, яка оглядово вивчається в шкільній програмі.
Таким чином бібліотека популяризує цікаву, незнану багатьма сучасну українську літературу, допомагає користувачам познайомитися з творчістю вже відомих та відкрити для себе нові імена в сучасній українській літературі.

Немає коментарів:

Дописати коментар