четвер, 11 травня 2017 р.

Єврокруїз «Крокуємо Європою»

Україна - єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи, який є символом нового початку, вільного та успішного шляху. Україна, як вільна і незалежна держава, прагне влитися в сім’ю європейських народів.  

В рамках відзначення Дня Європи у центральній бібліотеці за участі учнів 9-А кл. ЗШ№6 проведено інформаційний  єврокруїз  «Крокуємо Європою». Подорожуючи слайд презентацією молодь ознайомилася з такими поняттями як «європейська якість», «європейські цінності», «європейський стиль» і взагалі, що значить бути «європейцем;    питанням вступу України до Європейського Союзу, необхідністю інтеграції України у ЄС. Європа - це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Він заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні їх розмаїття.
Захід продовжив  музичний калейдоскоп "Пісенний Олімп в Україні", присвячений конкурсу Євробачення 2017. В короткому інформаційно-історичному екскурсі бібліотекар розповіла учням  про заснування міжнародного конкурсу і найцікавіші факти з історії пісенного шоу. Ідея створити міжнародний пісенний конкурс, у якому б усі країни брали участь в єдиній телевізійній програмі, що транслюється для широкого загалу, народилася у 1955 році. Перший конкурс пройшов 24 травня 1956 року в місті Луґано, що у Швейцарії. У ньому взяло участь сім країн. Україна почала брати участь у пісенному конкурсі Євробачення з 2003 року. Першим представником від нашої країни став О. Пономарьов із піснею «Hasta la Vista». Він посів 14-е місце. Та вже наступного року Україна виграла «Євробачення-2004» із піснею «Дикі танці» Руслани і максимальним балом за всю попередню історію конкурсу.

Учасники заходу з  інтересом сприймали нову інформацію,  активно включились в діалог в режимі запитання – відповідь стосовно того що  їм було вже відомо про пісенний конкурс Євробачення та яка інформація стала новою, які учасники конкурсу  запам’яталися, які пісні  найбільше сподобалися, за кого з українських учасників конкурсу вболівали,  ким найбільше пишалися?Для учнів Новоукраїнського НВК – гімназії «Лідер» працівниками центральної бібліотеки спільно  з шкільним бібліотекарем - Маленькою Валентиною Олександрівною та  євроклубом «Євродрузі» (керівник Драган Олена Павлівна) проведено дежавю «Євросоюз без таємниць». До послуг відвідувачів бібліотеки -  книжкова виставка «Європа наш спільний дім» . Учасникам заходу було розкрито ідею створення такої організації як Європейський Союз та наголошено, що відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, яка причетна до традицій і цінностей Європи. Інформаційний блок заходу познайомив присутніх з традиціями, пам’ятками культури, літератури, географією, історією, кухнею країн Європи, можливостями навчання, відпочинку та працевлаштуванням в країнах Європейського Союзу. 
Гасло «Прагнення молоді – жити по-європейськи»    молодь сприймає як належне,  бо саме в їхніх надійних руках знаходиться майбутнє України. Це в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за межами України, вона починається у серці кожного з нас. І МИ - ЧАСТИНА ЄВРОПИ.
Немає коментарів:

Дописати коментар