четвер, 15 червня 2017 р.

Літо з бібліотекою

Центральна бібліотека продовжує активну співпрацю з пришкільними оздоровчими таборами. 14 червня 2017 року до бібліотеки завітали вихованці пришкільного оздоровчого табору ЗШ №3 – учні 7- 8 кл.
На замовлення вчителів  для них було підготовлено краєзнавче рандеву  «Кіровоградщина від А до Я: славетні імена в історії краю», (в рамках проекту "Культурна мапа Кіровоградщини: Минуле. Сучасне. Майбутнє" та до року Розвитку Туризму )  та інформкоктейль  «Знайома - незнайома Японія» до року Японії в Україні.
Переглянувши  слайд-презентацію  "Культурна мапа Кіровоградщини» учні відкрили для себе багато нового і пізнавального про видатних  особистостей  Кіровоградщини,  людей, які прославили наш край, зокрема,  серед них і письменники  української діаспори   Дон- Амінадо і Яр Славутич; сучасні письменники - сценаристи  Кіровоградщини Олександр Жовна і Юрій Обжелян; «мініатюрист світового рівня»,  чий талант розкрився у Франції та Бельгії,  Іван Павлович Похитонов і   Феодосій Сафонович Козачинський, унікальний і самобутній художник, уродженець села Глодоси, випускник Санкт-Петербурзької Академії мистецтв (1882-1887), учень самого Івана Рєпіна. Щедра земля Глодоська на видатних земляків: це і діячі української визвольної революції Василь Недайкаша і Фотій Мелешко, письменники Терень Масенко, Юрій  Дмитренко, Григорій Гусейнов, автор «премії Глодоський скарб». Також учні дізнались, що в м.  Новоукраїнці народились Кость Лавро — визначний майстер сучасної української книжкової графіки,  головний  художник «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», і жінка, якій судилося відіграти визначну роль в історії радянської медицини Фанні Ісааківна Зборовська (1897–1973).
Далі діти помандрували до далекої країни Японії, познайомились з її географічним розташуванням, історією, побутом, культурою, вихованням та звичаями японців та ознайомились з матеріалами книжкової виставки «Знайомтесь : Японія», яка експонується в читальній залі бібліотеки. Діти з задоволенням відповідали та доповнювали інформацію бібліотекаря про далеку країну Японію.
Також цього дня для відвідувачів  пришкільного оздоровчого табору ЗШ №6 -учнів 5-6 кл. проведено мистецьку акварель «Видатний майстер пензля» по творчості талановитого  майстра сучасної української книжкової графіки, дитячого  художника, уродженця міста Новоукраїнка  Костя Лавро (В рамках проекту "Культурна мапа Кіровоградщини: Минуле. Сучасне. Майбутнє" та до року Розвитку Туризму) та інформаційний калейдоскоп «Цікаві факти про Японію» (до Року Японії в Україні).
Разом з бібліотекарями діти цікаво і змістовно проводять літні канікули, отримуючи позитивні емоції від зустрічі з літературними героями, покращують навички спілкування, розвивають свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнюють багаж необхідних знань.


Немає коментарів:

Дописати коментар