четвер, 13 липня 2017 р.

Історичний екскурс «Невідомі герої. 20-ті роки і Холодноярська республіка»

Історично, в період свого становлення, Україна переживала різні форми національної державності. Першим досвідом українського державотворення у ХХ столітті стали події Української революції 1917-1921 років, пов’язані з національно-визвольною боротьбою українського народу.
2017 рік – особливий для української державності - його проголошено Роком Української революції 1917-1921 років.
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, для працівників  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Новоукраїнського району) працівниками центральної  бібліотеки  проведено історичний екскурс «Невідомі герої. 20-ті роки і Холодноярська республіка
Увагу присутніх було зосереджено на подіях, які відбувалися в Україні упродовж 1918 – 1922 рр. в центральній частині нашої держави зокрема пригадали проти кого і за що боролася селянська повстанська армія Холодноярської республіки.
Окреслюючи події Української революції і характеризуючи видатних діячів, які зіграли помітну роль в її ході, бібліотекар зазначала, що кожна із згадуваних постатей є неординарною і вартою уваги істориків, а спогади учасників тих подій є цінним підтвердженням їх правдивості. Художні ж твори події Української революції доносять до сучасників та допомагають краще пізнати історію України і її героїв.
Увазі присутніх було представлено книгу «Залишенець. Чорний Ворон» Василя Шкляра – найбільш відомого роману в Україні, присвяченого цій темі, та роман «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського, який довгий час був заборонений,  та має значну літературну цінність.
                                                                                                                                     


Немає коментарів:

Дописати коментар