понеділок, 4 вересня 2017 р.

Україна – європейська держава

     У працівників Центральної  бібліотеки  вже стало доброю традицією проводити в День знань перший урок для своїх юних читачів.
      На запрошення класних керівників  працівники бібліотеки завітали на перший урок до учнів 11 та 10 класів  опорної ЗОШ І-ІІІ ст. №8.
            Тема першого уроку  – «Україна – європейська держава». 
     

    Нинішній світ є полем розмаїття культур, міжнаціональних інтересів, співдружністю народів у багатоетнічному суспільстві. Важливо, щоб саме сьогодні відбувався міжкультурний діалог, рівноправним учасником якого є Україна. Одним із таких шляхів є знання традицій, культури, історії інших країн, а головним пріоритетом є інтеграція до європейської спільноти. 
         Ведуча заходу розповіла старшокласникам, що Європа – це велика, міцна родина, об’єднання прогресивних демократичних держав у Європейський Союз. Підкреслила приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і надала уявлення про Україну як незалежну європейську державу зі своєю культурною спадщиною, довела присутнім, що Україна займає гідне місце в розвитку європейської цивілізації.
           Кожна людина з великою любов’ю згадує те місце, де вона народилась. Це маленька батьківщина кожного з нас. Коли їх скласти разом, вийде велика держава — Україна.


     В рамках теми першого уроку та в рамках проекту "Культурна мапа Кіровоградщини: Минуле. Сучасне. Майбутнє"  і  до року Розвитку Туризму, бібліотека підготувала  власний проект «Новоукраїнщина моя від А до Я».
           Культура є невід’ємною складовою життя нації, її важливість зростає саме у часи криз, адже культурний ландшафт – це людський простір, наші земляки, як своєрідний бренд, присутні як на місцевому, так і у світовому культурологічному ландшафті. Сучасне українське суспільство опановує європейські практики: «вчитись бачити»,  сприймати свою локальну історію по-новому (хто тут народився, як він жив, його родичі й знайомі, яким було містечко чи село, середовище побутування тощо), щоб тим самим показати свою унікальність.





           Тож продовженням уроку стало знайомство молоді з  видатними постатями громадсько-політичного, військового, культурно-мистецького середовища Новоукраїнщини. Це і відомий поет, перекладач, критик та публіцист Микола Вороний; всесвітньо відомі унікальні і самобутні художники - Іван  Похитонов і   Феодосій  Козачинський, діячі української визвольної революції Василь Недайкаша і Фотій Мелешко, письменники Терень Масенко, Юрій  Дмитренко, Григорій Гусейнов, автор «премії Глодоський скарб». Також учні дізнались, що в м.  Новоукраїнці народились Кость Лавро — визначний майстер сучасної української книжкової графіки,  головний  художник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», і жінка, якій судилося відіграти визначну роль в історії радянської медицини Фанні Ісааківна Зборовська (1897–1973). Це і зовсім нові імена: Петро  Козловський – художник-пейзажист і  Віталій Либа: у центрі творчості якого – сакральна тема, особливо приваблює цикл робіт, присвячених стражданням Ісуса Христа. Професор Університету Квебека і Утауа (Канада) Лариса Шавініна, автор понад 109 публікацій. Її дослідження зосереджені на  інноваційних талантах, інноваційному лідерстві, та інші.

      Наприкінці заходу всі присутні дійшли до  висновку, що кожен з них є  громадянином – європейської держави. Україна зможе по праву вважатися такою, коли в кожного її громадянина будуть європейська свідомість, європейське мислення, європейське бачення, європейська поведінка і … європейський рівень життя. Бібліотекар  наголосила, що присутні  старшокласники є майбутнім України, тож своїми знаннями, працею, здобутками підносять її культуру, своїми досягненнями славлять її і крокують до Європи,  та висловила надію, що нинішні старшокласники будуть поважати та примножувати європейські цінності і будуватимуть успішну Україну.


      1 вересня 2017 року в читальній залі бібліотеки проведено перший урок для учнів 5-х класів НВК "Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови - гімназія "Лідер". Урок проведено у формі квесту.
















Бібліотекар філії №1 Новоукраїнської центральної бібліотеки Орлова Л.В., разом з класним керівником  7 класу філії ЗШ №1 Новоукраїнської ЗШ №6 Свірщевською Л.І., провели перший урок «Пізнаємо Європу разом» в формі літературної мандрівки країнами Європи.

Бібліотекар провела з учнями вікторину «Секрети європейських казкарів». Учні згадали звідки родом письменники, автори казок та з яких міст казкові герої.  Пригадали і видатних людей, які самі родом із України, а живуть і працюють за кордоном. В кінці учням побажали, щоб вони добре навчалися і можливо згодом вони самі зможуть відвідати країни  Європи, або навчатися чи працювати там.



Немає коментарів:

Дописати коментар