неділя, 8 липня 2018 р.

На Івана на Купала нічка мала


З нагоди свята Івана Купала  в центральній   бібліотеці міста для  користувачів   інформаційно-ресурсного центру проведено слайд презентацію «На Івана на Купала нічка мала». 
           Відвідувачі заходу, переглянувши  слайд-презентацію, пригадали  традиції і  звичаї, та  неймовірні історії і легенди, пов`язані зі святом, а також доповнювали розповідь власною інформацією.
Відвідувачів також проінформовано про проведення свята Івана Купала в нашому місті, яке відбудеться 6 липня о 19.30 на березі ставка «Криниченьки» та запрошено взяти активну участь у святкуванні.
Із усіх липневих свят, Івана Купала (Купайла)  найбільш яскраве та багате на традиції. Це – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов'язувалося з літнім сонцестоянням. Ім'я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба),  яке наряджали вінками й кольоровими стрічками.

Немає коментарів:

Дописати коментар