Про бібілотеку

Довідка з історії Новоукраїнської центральної бібліотеки
    Історія Новоукраїнської центральної бібліотеки розпочинається з 1936 року, коли вона набула статусу районної.
    Першим приміщенням бібліотеки стали дві кімнати в Піонерському палаці, який знаходився в міському парку і займав площу від вулиці Леніна до рогу провулку Бєлінського. В одній кімнаті була бібліотека для дорослих, в іншій – для дітей. Книжковий фонд збирали по крихтам, багато книг було подаровано жителями міста, найбільше Андрієвським. З розширенням бібліотеки, її було переведено до будиночку. в якому до того проживав отець Петро ( між собором Олександра Невського та пам’ятником Воїну – визволителю), потім був будинок Колективіста ( на місці теперішнього приміщення по вул. Леніна,57).
    З 1945 року районна бібліотека розташувалася в приміщенні старої школи № 6 по провулку Шкільному,12. Директором стає Бердичівська Ольга Кельмівна, яка і пропрацювала на цій посаді до 1963 року до виходу на пенсію. Складні були часи, багато літератури надсилали з Росії: Саратовської, Оренбурзької областей. І в 1946 році загальний бібліотечний фонд налічував 12 тисяч примірників. Запрацював абонемент і читальний зал, організували пересувний фонд, який обслуговував сільське населення. В 1957 році бібліотека переїхала в нове приміщення по вул. Леніна, 52, а з 1968 року центральна районна бібліотека – в приміщенні ЦПК „Ювілейний”.
 З 1963 року завідуючою бібліотекою, а з 1976 року – директором централізованої бібліотечної системи працювала Городніцька Лідія Іванівна. Бібліотечна система об’єднувала протягом цих років від 42 до 34 бібліотечних закладів. В 2003 році систему децентралізували і сільські бібліотеки перейшли в підпорядкування сільських рад. З 1994 бібліотеку очолює Давиденко Ніна Григорівна. З 1 жовтня 2009 року бібліотеку очолила Козловська Тетяна Миколаївна.
    Новоукраїнська центральна бібліотека в результаті рішень місцевих рад (районої та міської) 2016 року змінила свого засновника та  з 2017 року проводить свою інформаційно-культурну  діяльність як комунальний заклад Новоукраїнської міської ради. В 2017 році бібліотеку очолила Черкашина Валентина Іванівна. 2017 року проведено реорганізацію усіх публічних бібліотек громади, в результаті чого мережа бібліотек зазнала змін.                    З 1 вересня 2017 року це – 1 публічна бібліотека та 7 її філій, три міські філії, в.ч. дитяча та 4 сільські, які є відокремленими структурними підрозділами центральної бібліотеки. Об’єднання відбулося навколо колишньої центральної районної бібліотеки, яка на сьогодні є міською центральною бібліотекою, визначена головною серед інших бібліотек громади, є єдиною серед них - юридичною особою,  яка і надалі виконує свої традиційні функції та є методичним центром для публічних бібліотек Новоукраїнської міської територіальної громади.
    В 2021 році в склад громади увійшли території ще 2-х сільських рад –Захарівської та Фурманівської, до Новоукраїнської центральної бібліотеки доєдналися ще дві сільські бібліотеки - філії. 
    На сьогодні книжковий фонд Новоукраїнської центральної бібліотеки нараховує більше 16 тисяч примірників, бібліотек - філій майже 55 тисяч. Щорічно центральна бібліотека з бібліотеками філіями обслуговує майже 6000 користувавчів.
    Дитяча бібліотека працювала при районній бібліотеці з дня відкриття до 1947 року. З 1947 року відокремлена в районні дитячу бібліотеку. Завідуючими працювали: Анікіна Віра Степанівна, Коваленко Галина Тимофіївна, Левицька Віра Василівна, Гончар Ія Петрівна, Болтян Альвіна Григорівна, Литвин Наталія Миколаївна. З 1981 року завідуючою працює Юфимчук Катерина Григорівна. В 2017 році бібліотеку реорганізовано в дитячу філію Новоукраїнської центральної бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар