Про бібілотеку


Довідка з історії Новоукраїнської центральної бібліотеки

Історія Новоукраїнської центральної бібліотеки розпочинається з 1936 року, коли вона набула статусу районної.
Першим приміщенням бібліотеки стали дві кімнати в Піонерському палаці, який знаходився в міському парку і займав площу від вулиці Леніна до рогу провулку Бєлінського. В одній кімнаті була бібліотека для дорослих, в іншій – для дітей. Книжковий фонд збирали по крихтам, багато книг було подаровано жителями міста, найбільше Андрієвським. З розширенням бібліотеки, її було переведено до будиночку. в якому до того проживав отець Петро ( між собором Олександра Невського та пам’ятником Воїну – визволителю), потім був будинок Колективіста ( на місці теперішнього приміщення по вул. Леніна,57).
З 1945 року районна бібліотека розташувалася в приміщенні старої школи № 6 по провулку Шкільному,12. Директором стає Бердичівська Ольга Кельмівна, яка і пропрацювала на цій посаді до 1963 року до виходу на пенсію. Складні були часи, багато літератури надсилали з Росії: Саратовської, Оренбурзької областей. І в 1946 році загальний бібліотечний фонд налічував 12 тисяч примірників. Запрацював абонемент і читальний зал, організували пересувний фонд, який обслуговував сільське населення. В 1957 році бібліотека переїхала в нове приміщення по вул. Леніна, 52, а з 1968 року центральна районна бібліотека – в приміщенні ЦПК „Ювілейний”.
З 1963 року завідуючою бібліотекою, а з 1976 року – директором централізованої бібліотечної системи працювала Городніцька Лідія Іванівна. Бібліотечна система об’єднувала протягом цих років від 42 до 34 бібліотечних закладів. В 2003 році систему децентралізували і сільські бібліотеки перейшли в підпорядкування сільських рад. З 1994 бібліотеку очолює Давиденко Ніна Григорівна. З 1 жовтня 2009 року бібліотеку очолила Козловська Тетяна Миколаївна.
На сьогодні книжковий фонд центральної районної бібліотеки нараховує більше 22 тисяч примірників. Щорічно бібліотека обслуговує більше 4000 користувавчів.
Дитяча бібліотека працювала при районній бібліотеці з дня відкриття до 1947 року. З 1947 року відокремлена в районні дитячу бібліотеку. Завідуючими працювали: Анікіна Віра Степанівна, Коваленко Галина Тимофіївна, Левицька Віра Василівна, Гончар Ія Петрівна, Болтян Альвіна Григорівна, Литвин Наталія Миколаївна. З 1981 року завідуючою працює Юфимчук Катерина Григорівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар