Літературна студія "Ранок"

Літературно-музична світлиця «У пісні два крила»

Літературні обрії "Ну щоб, здавалося, слова..."


Нещодавно Новоукраїнщину відвідали член спілки письменників України, поетеса, перекладач, жителька Кіровограда Антоніна Корінь та поет-бард, учасник АТО, житель м. Сквира (Київська область) Валерій Коваль.

…Як мільйони зірочок на барвінковому небі гуртуються в сузір’я, так і сотні тисяч слів розсипаються по білосніжних аркушах у вірші та прозу. Деякі з цих творінь стають світовими шедеврами, деякі - пророчими догмами, частина з них так і залишається лежати на бібліотечних полицях, припадаючи пилом смутку та тиші. Астрономи ні на мить не припиняють процес вивчення небесних світил - відкривають нові зорі, дають їм імена, продають білети у відкритий Космос. Так і поети-письменники ніколи не спиняються на досягнутому. Щосекунди, щодня вони щедро засівають літературну ниву все новими і новими творами, демонструючи безкінечність і неординарність своїх роздумів, свого бачення, своєї душі... 

Чергове засідання районного літературного обєднання «Ранок», вже вкотре зібрало повну читальну залу своїх прихильників. Розпочав засідання Олександр Антоненко історичним екскурсом у 90-ті роки, зачитавши, як виявилося, пророчі вірші О. Каєнка про зустріч поколінь, «братську любов» українського та російського народів. Послухали присутні і доробки того часу Р. Любарського та Ю. Лукашевського. Твори вищезазначених авторів на пожовклих сторінках районної газети «Радянське село» 1992 року вдалося роздобути в архівах директора краєзнавчого музею М. Гаращенка, який теж залюбки долучився до мистецького дійства. Згодом творча еліта району затвердила емблему літоб’єднання, заслухала місцевих гостей – М. Паскаря (с. Глодоси), Н. Резніченко (м. Новоукраїнка), О.Івашину (м. Новоукраїнка), С. Коляду (м. Новоукраїнка) та А. Гетьманека (м. Новоукраїнка).

Левова частина робіт виступаючих була присвячена найголовнішим, вічним темам: любові до Батьківщини, рідного міста, коханню та справедливості. Найактуальнішою, звісно, стала тема війни, подій на Сході та в Криму.
З неабияким запалом та емоційністю продекламували свої «дітища» і запрошені гості - Антоніна Корінь та Валерій Коваль. Їх вірші передбачені для широкого загалу, оскільки відображають відомі кожному почуття та переживання. Порівняння та асоціації, використані в поезії, вражають своєю глибиною. Присутні із захопленням вслухалися в кожне слово, кожен рядок. Після відвідин подібних заходів, здається, непомітно змінюється навіть власне світобачення…
Насамкінець хочеться додати, що, починаючи з цього номера, редакція газети запроваджує рубрику: літератори рідного краю. У ній ми будемо знайомити жителів району з письменниками, поетами-початківцями, творчість яких справила на засідателів «Ранку» гарне враження.
Анатолій Гетьманенко,
учень 7-А класу Новоукраїнської ЗШ №6.
Анатолій - активний та наполегливий, вибуховий та емоційний. Хлопчина постійно бере участь у різноманітних загальношкільних та міських заходах. Декламуючи вірші знаних поетів, підхопив і сам вірус віршоманії. Тож тепер його внутрішній світ у вигляді щирих рядків яскраво сяятиме на небосхилі творчої Новоукраїнщини.


ВЕСНА
Ось весна до нас прийшла,
Тепло і радість принесла.
Дітвора умить зраділа,
На порозі дружно сіла.
Мама в хаті прибирає,
Надвір малечу виганяє.
Діти вийшли, вудки взяли
І на річечку помчали.
Річка чиста і прозора.
Діти сіли біля верб,
Природа їх зачарувала,
Полонила…  Не прогнала
Життя прикраси показала,
Літературу дарувала.

2 коментарі: