середа, 19 червня 2013 р.

Програма «Літо з книгою»

В ці вихідні, 15 та 16 червня в ЦРБ було гаряче, і не тільки від літньої спеки. Особливе тепло дарували дитячі посмішки та добрий настрій! В гості до бібліотеки завітали читачі з літнього табору ЦДЮТ «Зоріт» . Зустріч пройшла весело, цікаво , із користю.
Літо – це велика перерва для школярів, яка дана їм для зміцнення здоров`я і духовного зростання. Влітку наша бібліотека працює за програмою «Літо з книгою» , мета якої: 
залучення до бібліотек нових користувачів, підвищення ролі читання в житті дітей та підлітків. 
В бібліотеках створено комфортні умови для спілкування дітей, сприятливий суспільний клімат. В роботі задіяні всі наочні і технічні можливості книгозбірень. До послуг користувачів книжкові новинки, цікаві виставки, дитячі періодичні видання, цикл дозвілевих масових заходів, можливість погратися та поспілкуватися з однолітками в мережі Інтернет.
-· «Цей дивовижний світ – бібліотека» -- ознайомчі екскурсії
  - « У нас в гостях дитяча преса» -- прес-калейдоскоп
  - Презентація проекту «Письменники – земляки степового краю»
- Слайд-презентація «Кіровоградщина спортивна» та ін..
Районною бібліотекою була проведена екскурсія по бібліотеці та цикл масових заходів:                                                                   Це були перші їх відвідини і тому працівники познайомили дітей з нормами поведінки, правилами користування бібліотекою. Діти радо подорожували разом з бібліотекарями по "вулицям" бібліотеки. Особливе захоплення у них викликали книжкові виставки, творчі роботи дітей (витинанки) , дитячі журнали.. Вони здійснили подорож сторінками періодичних видань, дізналися про газети та журнали, які є в бібліотеці, розповіли про свої улюблені видання. Дуже багато цікавого та пізнавального можна знайти в журналах, що ми і спробували зробити в читальній залі. Також відвідали сеанси «мульт-серпантину» - перегляди мультфільмів, відео сюжетів. 
Читати знову модно! Читати – це круто! – ось такий девіз юних читачів на період літніх канікул. Колектив бібліотеки бажає гарного відпочинку , цікавих книжок, феєрверк журналів, перегляду цікавих онлайн - сторінок влітку в період канікул.
До нових зустрічей! І... запрошуємо приєднуватися до учасників літньої програми "Літо з книгою» усіх, хто іще сумнівається, що мандрувати разом із книжками, друзями і цікавими людьми - це круто!!!

Літо – пора канікул, активного відпочинку і … книги!

Нарешті прийшло довгоочікуване літо. Літо - це не лише гарна пора року, - це насамперед, час канікул, відпочинку та цікавого, змістовного дозвілля. Бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля молоді не тільки приємним а й цікавим та змістовним.
Бібліотека є установою, що «створює» читача, прививає йому любов до книги та читання. Читання ж розвиває інтелект, формує духовно зрілу, освічену, гармонійну особистість.
Саме тому, центральна районна бібліотека пропонує до вашої уваги книжкову виставку «Літо з книгою». У відділі абонементу до послуг користувачів: книжкові новинки, література по шкільній програмі та для позакласного читання.

Тут ви можете знайти твори: О.Кобилянської, П. Куліша, І. Карпенка – Карого, П. Мирного, М. Коцюбинського, М. Хвильового, І. Багряного, М. Куліша, Ю. Яновського, М. Лермонтова, І. Буніна,
О.Купріна , Ф.Кафки, П. Зюскінда та інших. Також, виставка знайомить абітурієнтів з новими надходженнями літератури, на допомогу вступникам до вищих навчальних закладів..
Найбільшим попитом серед юнацтва та молоді користуються книги сучасних українських авторів Любка Дереша, Ірен Роздобудько, Люко Дашвар, Марини та Сергія Дяченків, а з зарубіжних письменників – твори Пауло Коельо, Дена Брауна, та ін.
Тож, запрошуємо всіх бажаючих долучитися до активного читання влітку, мати насолоду від спілкування з мудрим Словом і… отримати гарні бали в наступному навчальному році.

четвер, 6 червня 2013 р.

Інформ -зустріч «Репродуктивне здоров’я . Засоби контрацепції»

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, репродуктивне здоров’я - це стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб репродуктивної системи або порушення її функцій. Одним із найважливіших показників репродуктивного здоров’я, що впливає на демографічну ситуацію в країні, є неможливість виношування вагітності, що стало актуальною проблемою вже протягом багатьох десятиліть, здебільшого як результат значного поширення абортів, захворювань, що передаються статевим шляхом. Профілактика захворювань, викликаних інфекціями, які передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ, сприяє не лише поліпшенню репродуктивного здоров’я жінок, зокрема, зниженню рівня їх безпліддя, а й зменшенню смертності новонароджених, спричиненої наявністю у матері інфекцій, які є причиною виникнення у новонароджених вроджених вад.
 
Покращити репродуктивне здоров’я українців можна завдяки завчасній профілактиці та сучасним методам лікування. Таку роботу необхідно проводити починаючи з шкільного віку.Саме тому центральною районною бібліотекою було проведено інформ-зустріч «Репродуктивне здоров’я . Засоби контрацепції» в рамках реалізації проекту Обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС, м. Кіровоград) «Турбота про жінку – впевненість у майбутньому!», присвячений питанню підготовки молоді до сімейного життя, пропаганди здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я. Під час проведення заходу були переглянуті документальні фільми про зародження нового життя, аборт, ВІЛ/СНІД.
Також було обговорено питання, які найбільше турбують молодих людей, а саме щодо протидії захворюванням, що руйнують репродуктивну функцію людини та різні види контрацептивів. Також всі присутні отримали брошури «Запланований вибір», «Для закоханих», щодо репродуктивного здоров`я.Покращити репродуктивне здоров’я українців можна завдяки інформуванню молоді, щодо завчасної профілактики, здорового способу життя та сучасних методів лікування. 

неділя, 2 червня 2013 р.

Майстер-клас із виготовлення паперових витинанок



Витинанки (від українського слова — «витинати» «вирізувати») - вид давнього слов’янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий), дерево, рослинні заготовки. Використовують витинанки для прикрашання приміщення - стін, вікон, полиць.
Витинанка - хороший крок до реалізації своїх творчих бажань, для тих хто прагне робити красиве і не знає з чого почати. 
Розвиток творчих здібностей користувачів - одне із основних завдань діяльності бібліотеки. Тож 28 травня бібліотекою в рамках літньої оздоровчої компанії 2013 року бібліотекарями ЦРБ проведено майстер-клас із виготовлення паперових витинанок.
Учні гімназії №7 навчалися робити витинанки, попередньо ознайомившись з історією цього паперового дива, технікою їх виготовлення та правилами безпеки під час роботи, а працівники бібліотеки навчили їх власноруч створювати мереживні узори.

Інформаційна година «Кирило та Мефодій - творці слов’янської азбуки»


До 1150 - річчя слов’янської писемності у центральній районній бібліотеці проведено інформаційну годину «Кирило та Мефодій - творці слов’янської азбуки». Працівники бібліотеки розповіли учням гімназії №7 біографію братів Кирила та Мефодія, їх вклад в історію української культури.
Слов’янські книжники Кирило та Мефодій, стали авторами першого слов’янського алфавіту, яким ми користуємося і сьогодні. 
 Князь Ростислав, що очолював Велико-Моравське князівство, звернувся до візантійського імператора Михаїла з проханням: прислати вчителів, які знають слов'янську мову, щоб його народові переклали Святе Письмо. 
З цією місією поїхали до Моравії Кирило і Мефодій, причому вони повезли з собою церковні книги, перекладені слов'янською мовою: Євангеліє, Псалтир, Апостол та інші. Їх учні переписували ці книги.
Становлення слов'янської писемності було нелегким. 863 рік вважається офіційною датою створення слов'янської писемності.

Заслуга Кирила і Мефодія в історії культури велика: Кирило у 863 році розробив першу впорядковану слов'янську азбуку і цим поклав початок розвиткові слов'янської письменності також Кирило і Мефодій переклали з грецької мови багато книг, що стало початком формування старослов'янської літературної мови, по-третє, Кирило і Мефодій протягом багатьох років провели серед західних і північних слов'ян і сприяли поширенню грамотності серед цих народів.
Крім того, Кирило і Мефодій вели безперервну боротьбу проти спроб німецько-католицького духовенства заборонити слов'янські книги.
  Справа, якій присвятили своє життя Кирило і Мефодій, була недаремною. І найкращий доказ цього - вдячність нащадків. 
Інформаційна година була цікавою для слухачів, адже вони з цією темою були вже обізнані і з радістю ділилися своїми знаннями з ровесниками.

Травневі зустрічі «Із сплаву мертвих і живих писалось слово «Перемога»

Бібліотека провела чергове заняття вищої народної школи, присвячене цій даті в краєзнавчому музеї Новоукраїнського району. Цікавою інформацією про воєнні будні, про події, що відбувалися в місті під час війни, як добувалась Перемога поділився директор музею М.О. Гаращенко. Хоча бойові дії точилися практично на всій території України, особливо активно розкопки відбуваються кількох областях України Це пов’язано з тим, що саме тут працюють офіційні пошукові загони, і можна перепоховати останки, звісно, узгодивши місце з міською чи сільською радою зазначив Микола Олексійович.  
  Крім того слухачі ВНШ щиро привітали іменинників: Коноваленко Лідію Петрівну та ювіляршу Дмитренко Раїсу Павлівну. Прожиті роки вимірюються добрими справами, а їх немало на рахунку в цих вимогливих і відповідальних, мудрих і щирих жінок, вчителів за покликанням. Маючи глибокі фахові знання, добре серце, справжній талант педагога й організатора, вони навчили й вивела на широку дорогу самостійного життя не одне покоління учнів Новоукраїнської середньої школи №4. 
Також, учасники зібрання вирішили проводити засідання школи і влітку та вибрали деканом факультету Дубину Л. М. Схвильовано, зі сльозами на очах виступила В. А. Тимофієва, яка подякувала всім, хто допоміг найти могилу її батька Криворучка Андрія Дмитровича, який загинув в роки війни і до цих пір рідні не знали де він загинув. Тепер ім’я його навічно викарбовано на гранітній плиті біля Обеліску Слави. 
Хвилиною мовчання була вшанована світла пам'ять тих, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги. День Перемоги - це свято зі сльозами на очах. Наші воїни дорогою ціною здобували цю перемогу і залишили нам вічну невмирущу славу. Внесок українського народу у перемогу над фашизмом є неоціненим підтвердили учасники цього зібрання. 





Семінар - практикум «Бібліотека – інформаційний центр громади»



29 травня 2013 року в центральній районній бібліотеці для бібліотекарів сільських та міських бібліотек району проведено семінар - практикум «Бібліотека – інформаційний центр громади». 
Учасники семінару розглянули питання забезпечення інформаційних потреб населення, види і форми інформаційного обслуговування користувачів бібліотек та отримали консультації працівників ЦРБ з питань організації та ведення довідково – бібліографічного апарату бібліотеки, аналітичного опису документів, реалізації власних бібліотечних проектів.
Присутнім учасникам семінару було презентовано досвід роботи ЦРБ в проекті «Академія здоров'я успішної людини».
Також зроблено аналіз представлених сільськими бібліотекарями фрагментів систематичного каталогу, картотеки статей та краєзнавчої картотеки.