середа, 30 жовтня 2024 р.

Консультаційне навчання по користуванню Viber

 Розвиток і самореалізація в пізньому віці дуже  важливі. В Новоукраїнській центральній бібліотеці продовжують навчати  навичкам цифрової грамотності  користувачів срібного віку, які  бажають йти в ногу з часом і користуватися всіма перевагами сучасних технологій.


До інформаційного хабу Новоукраїнської центральної бібліотеки звернулася користувачка з проханням допомогти оптимізувати роботу додатка Viber у телефоні та звільнити пам'ять на пристрої. Бібліотекар Хабу надала допомогу, очистивши кеш у Viber, детально пояснила кожен крок процесу, зайшовши в налаштування Viber, практично роз'яснила, як самостійно проводити цю операцію в майбутньому. Тепер  додаток працює швидше та стабільніше! Задоволена підтримкою, користувачка нині впевнено користується додатком!

Проєкт "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти", що впроваджується в усіх областях України, допомагає кожному охочому опанувати нові технології. Його реалізує Всеукраїнська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в рамках "Проєкту підтримки Дія", який фінансується Швецією та здійснюється у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.

Завжди раді допомогти нашим відвідувачам з технічними питаннями!

@ula.org.ua

@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні

@SwedeninUA

#НовоукраїнськаЦБ

#Українськабібліотечнаасоціація

#ДіяОсвіта

#ЦифроваОсвіта

 

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Ознайомлення з порталом Дія. Освіта для вчителів, та перегляд серіалу: «Особиста безпека підлітків»

 Бібліотекар інформаційного Хабу Новоукраїнської центральної бібліотеки для педагогів міського методичного об'єднання вчителів української мови та літератури провела огляд – знайомство з різноманіттям ресурсів, які нині розміщено на порталі Дія.Освіта. Педагоги, переглянувши серіал "Особиста безпека підлітків", обговорили та поділилися враженнями щодо наявних матеріалів порталу і можливостей їх використання в процесі навчання. Освітяни висловили зацікавленість у впровадженні цифрових інструментів для підвищення ефективності викладання та відзначили актуальність і доступність матеріалів для сучасного підлітка.



Захід став частиною проєкту "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти", що активно реалізується Всеукраїнською бібліотечною асоціацією за підтримки Програми розвитку ООН та у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України. Проєкт, який фінансується Швецією, сприяє розвитку цифрових навичок в Україні, забезпечуючи доступ до сучасних технологій для всіх охочих.

@ula.org.ua

@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні

@SwedeninUA

#НовоукраїнськаЦБ

#Українськабібліотечнаасоціація

#ДіяОсвіта

#ЦифроваОсвіта

 

неділя, 27 жовтня 2024 р.

Новоукраїнщина, шану тобі співаємо!


Створений центральною бібліотекою проект "Новоукраїнщина моя від А до Я" користуються популярністю серед користувачів бібліотеки, особливо вчителів шкіл.
Черговий захід проекту (в рамках клубу "Ліра") - краєзнавчу мандрівку, присвячену творчості поетів – земляків "Новоукраїнщина, шану тобі співаємо!" презентовано старшокласникам Новоукраїнського ліцею "Лідер" (вчитель Яценко Л.В.). Інформаційний блок заходу та слайд-презентації надали учням змогу ще раз пересвідчитись в тому, що рідний край безсумнівно має чимало талановитих, самобутніх письменників – земляків. Увагу старшокласників акцентовано на творчих доробках членів літературної студії "Ранок", яка працює при центральній бібліотеці. Це зокрема поезіях    П. Коган , О. Антоненка, С. Коляди, О. Каєнка, В. Леви, К. Нікітченко,          Т. Харькової, М. Паскаря, Н. Андріяш, А. Ковирьова та ін.
Місцеві автори - це люди різних поколінь, занять, захоплень та уподобань, але їх об’єднує любов до рідної землі, відчуття прекрасного, близькість творчого світобачення, бажання своєю літературною творчістю змінити життя на краще. Бібліотекар презентувала наявні у бібліотеці краєзнавчі видання, зокрема альманахи "Новоукраїнка поетична" та "Літературна Новоукраїнщина" та поетичні збірки поетів. Сподіваємось, що запропоновані бібліотекою заходи допоможуть залучити молодь до вивчення історичного минулого свого народу, усвідомити свої корені, знайти моральні орієнтири в житті, виховати в собі почуття національної гідності, патріотизму.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності


25 жовтня 2024 року в Новоукраїнській центральній бібліотеці, не зважаючи на тимчасову відсутність електроенергії, всі бажаючі мали змогу долучитися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який присвячений Дню української писемності та мови. Диктант об'єднав сьогодні тисячі людей з різних куточків України і світу, адже ця подія - це символ згуртованості та любові до рідного слова.
2024 року авторкою диктанту національної єдності стала українська письменниця Оксана Забужко. Її текст у прямому етері читав письменник, музикант та військовий Павло Вишебаба.

Плекатимеш мову – цвістимуть слова


Напередодні Дня української писемності і мови, який згідно з указом президента України відзначається з 2023 року 27 жовтня в міській центральній бібліотеці за участю учнів 7 класу Новоукраїнського ліцею №6 (кл. кер. Унцеску І.В.) проведено мовний калейдоскоп "Плекатимеш мову – цвістимуть слова".
Діти дізналися історію виникнення свята, познайомилися з книгами, представленими на виставці "Слово і мова – наша зброя". Використовуючи численні різноманітні можливості української мови, продемонстрували свої знання в запропонованих бібліотекарями мовних завданнях, таких як: перетвори слово, підбери фразеологізм до картинки, знайди ім’я у словах, розшифруй прислів’я, розшифруй слова за шрифтом Брайля, розгадай загадки – жарти, відгадай ребуси. І на завершення заходу провели флешмоб "Мова єднає нації".
Мова - ознака національної ідентичності, її найцінніший скарб. Любіть, поважайте та вдосконалюйте українську мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Індивідуальне навчання: «Ознайомлення з платформою Дія.Освіта та перегляд серіалу»

 У рамках підтримки освітніх ініціатив в Новоукраїнській центральній  бібліотеці в інформаційному Хабі  проведено індивідуальне навчання користувачів. Відвідувачів Хабу ознайомлено з ресурсами платформи Дія.Освіта, зокрема вони мали змогу переглянути освітній серіал "Організація ефективного онлайн-навчання", який допомагає краще зрозуміти, як ефективно працювати в дистанційному форматі, застосовуючи сучасні технології. Актуальною стала інформація стосовно основ організації онлайн-курсів і використання інтерактивних інструментів.  Кожен з учасників отримав індивідуальну підтримку, консультування і допомогу від бібліотекаря Хабу.

Запрошуємо всіх охочих відвідати бібліотеку для подальших занять і ознайомлення з іншими ресурсами платформи Дія.Освіта.



Проєкт «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України, допомагає кожному охочому опанувати нові технології. Його реалізує Всеукраїнська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в рамках «Проєкту підтримки Дія», який фінансується Швецією та здійснюється у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.

@ula.org.ua

@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні

@SwedeninUA

#НовоукраїнськаЦБ

#Українськабібліотечнаасоціація

#ДіяОсвіта

#ЦифроваОсвіта

 

 

 

Медіаграмотність: практичні навички

Напередодні Всесвітнього тижня медіагамотності бібліотекар хабу Новоукраїнської центральної бібліотеки провела інформаційно-практичне заняття «Медіаграмотність: практичні навички» для учнів двох груп професійно-технічного училища в рамках освітньої платформи Дія.Освіта.  розповіла про важливість критичного мислення та вміння перевіряти інформацію з різних джерел. Учні отримали важливі знання та практичні навички, необхідні для критичного аналізу інформації, перевірки джерел та безпечного користування медіапростором. Кожен учень мав можливість попрацювати на комп'ютері, застосовуючи отримані знання на практиці.

Учні поділилися своїми враженнями, відзначивши, що заняття було не лише інформативним, але й цікавим та корисним для реального життя і що отримані навички допоможуть їм краще орієнтуватися в сучасному медіапросторі.
Проєкт «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України, допомагає кожному охочому опанувати нові технології. Його реалізує Всеукраїнська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в рамках «Проєкту підтримки Дія», який фінансується Швецією та здійснюється у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.
@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні
@SwedeninUA
#ДіяОсвіта
#Медіаграмотність
#ЦифроваОсвіта

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Інформаційно – практичне заняття щодо можливостей та пропозицій освітньої платформи "Дія.Освіта"

Інформаційно – практичне заняття щодо можливостей та пропозицій освітньої платформи "Дія.Освіта" проведено бібліотекарем Хабу Новоукраїнської центральної бібліотеки для учнів 8-А класу Новоукраїнського ліцею "Лідер" (кл. кер. Наталія Кулакова). Школярі детально познайомилися із порталом "Дія.Освіта", яка акумулює актуальні знання та навички, переглянули освітні серіали, які допомагають здобувати знання в інтерактивній формі, й одразу зареєструвалися на платформі, щоб самостійно й надалі продовжувати навчання. Корисними для них стали і поради стосовно ефективного використання цифрових ресурсів для самоосвіти, які сприятимуть розвитку їхніх знань та навичок. Діти поділилися своїми враженнями, зазначивши, що формат відеоуроків був цікавим та зрозумілим, поділилися власними думками щодо нових можливостей, які відкриває для них портал "Дія.Освіта", зокрема, про корисні знання, які вони отримали під час заходу.











Хаби цифрової освіти в бібліотеках активно розвиваються в рамках проєкту "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти", що впроваджується Всеукраїнською бібліотечною асоціацією за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Проєкт фінансується Швецією та реалізується у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України.


Сподіваємось дані заходи сприяють підвищенню цифрової грамотності серед молоді та відкривають нові можливості для школярів у сучасному освітньому просторі.

@ula.org.ua

@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні

@SwedeninUA

#НовоукраїнськаЦБ

#Українськабібліотечнаасоціація

#діяосвіта

 


понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Не дай зробити себе рабом

18 жовтня щорічно відзначається Європейський день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті привернути увагу до проблеми, інформувати суспільство про небезпеку і допомогти виявляти та боротися з торгівлею людьми. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням.
Урок-застереження "Не дай зробити себе рабом" та огляд літератури "Торгівля людьми в художній літературі" Новоукраїнська центральна бібліотека провела з учнями Новоукраїнського ліцею "Лідер" обговоривши актуальні питання по даній темі. Хто може стати жертвою торгівлі людьми? Може стати кожен, незалежно від віку, статі або соціального статусу. Найбільш вразливими є: діти та підлітки, безробітні, люди в складних життєвих обставинах, особи, які шукають роботу за кордоном або тимчасово переміщені особи.
Військові конфлікти підвищують ризики потрапляння в рабство через втрату житла, роботи та захисту. Переміщені особи, особливо жінки та діти, часто стають мішенями для злочинців, які використовують їхню вразливість. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), щорічно мільйони людей по всьому світу стають жертвами торгівлі людьми.
Сподіваємось, участь у заході допоможе молоді бути більш обізнанішими і обачними, щоб не потрапити у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми. До послуг користувачів в Новоукраїнській центральній бібліотеці діє інформаційна виставка друкованих матеріалів з важливих питань запобігання торгівлі людьми і сучасних форм рабства а також художня література присвячена даній темі.

середа, 16 жовтня 2024 р.

Німецька книжкова полиця

Свій комплект книг "Німецька книжкова полиця в Україні" в межах ініціативи “Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією” отримала і Новоукраїнська центральна бібліотека. Проєкт фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізується Goethe
Institut Ukraine, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів і Український  інститут книги.
14 видань, які надійшли до бібліотеки – це книги для молоді та дорослих читачів німецьких письменників класиків і сучасних письменників, перекладених українською мовою. Серед авторів – Бертольд Брехт, Томас Манн, Юдіт Герман, Данієль Кельман, Імануель Кант, Арно Шмідт та інші. Книги вже пройшли облік та технічну обробку та перебувають у відкритому доступі. Відвідувачі бібліотеки вже мають можливість познайомитися з новими виданнями.
Щиро дякуємо всім організаторам та партнерам за подаровані книги.