пʼятниця, 30 травня 2025 р.

Зустріч з письменником, мандрівником Олександром Ляшком

29 травня 2025 року в міській центральній бібліотеці відбулася зустріч з письменником, мандрівником, заслуженим журналістом України та справжнім дослідником світу Олександром Ляшком.
Гість заходу — особистість унікальна. Він підкорив простори багатьох морів і океанів, відвідав понад 100 країн світу, а також був учасником міжнародного космічного проєкту "Морський старт" (США, Лос-Анджелес). Його розповіді сповнені глибоких вражень, цікавих спостережень і справжньої любові до життя.
У рамках зустрічі відбулася презентація двох книг автора:
"Сім футів під сузір’ям Південний Хрест" — це видання про мандри світами, глибини та простори океанів, красу нашої планети, її крихкість і беззахисність очима письменника. Книга наближає читача до природи, незнаних фактів і подій, учасником яких був сам автор. Захоплива і емоціональна мандрівка підкорює читача і робить його співучасником сюжету.
Друга книга "В інтер’єрі неупередженого часу" — вдячні спогади про тих, хто став часткою життя письменника, хто формував його, як літератора, вірного друга і людину.
Учасники заходу мали нагоду поспілкуватися з автором, дізнатися про його подорожі, роботу в міжнародних проєктах, а також отримати книги з автографом. Особливу увагу викликали розповіді Олександра Ляшка про морське життя, відомі і не дуже відомі місця світу, їх колорит, зустрічі і спілкування з людьми різних культур.
Зустріч пройшла у теплій, невимушеній атмосфері, залишивши по собі яскраві враження та емоції. Дякуємо Олександру Ляшку за цікаву розмову та подаровані бібліотеці книги з автографами!
#Культура_Новоукраїнської_ТГ
#Новоукраїнська_центральна_бібліотека



четвер, 29 травня 2025 р.

Відомі й невідомі імена на мапі Кіровоградщини

Напередодні Всеукраїнського дня краєзнавства (28 травня), в міській центральній бібліотеці проведено урок літератури рідного краю для здобувачів освіти 8-Д класу філії №3 Новоукраїнського ліцею №6 (кл. кер.Аношкіна Г.Г. ) .
В рамках краєзнавчого проекту "Моя земля – початок України" і проекту "Новоукраїнщина моя від А до Я" бібліотека провела історико-краєзнавчу розвідку "Відомі й невідомі імена на мапі Кіровоградщини".
Бібліотекар представила старшокласникам слайд- портрети "Імена що стали історією", книжкову виставку-знайомство "Краю мій, ти серцю дорогий", буклети - "Видатні люди Новоукраїнщини", "Письменники – земляки степового краю", "З любов’ю до рідної землі", книги краєзнавця Анатолія Ковирьова. Під час заходу учні відкрили для себе нові імена, дізналися багато цікавих та невідомих фактів про наших земляків, відомих далеко за межами України.
Також в рамках обласної просвітницька акція "Вивчай. Захищай: українські митці" (проводиться КОБЮ ім. Є. Маланюка) – поширили інформацію про українських митців та видатних особистостей краю, яких привласнила собі росія..
Цікавтесь історією рідного краю, адже вивчати і пізнавати минуле й сучасне своєї землі - це й пізнавати себе.

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Борці за волю України

В міській центральній бібліотеці відбулася година пам'яті "Борці за волю України", присвячена Дню Героїв України та вшануванню борців за волю та незалежність нашої держави.

Учасники заходу - учні Новоукраїнського професійного ліцею КОР (бібліотекар В.Кузьміна) познайомилися з видатними постатями української історії — від козаків до героїв Крут, воїнів УПА, Героїв - захисників сучасної України, які нині боронять її від російської агресії. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто заради торжества та справедливості пожертвував собою, а також поіменно згадали Героїв-земляків, які загинули, захищаючи суверенітет і незалежність України. Відвідавши Алею пам’яті Героїв Новоукраїнської громади, вшанували пам'ять загиблих Героїв – земляків.

Доповненням до заходу стала тематична виставка літератури "Незламні! Нескорені! Непереможні!". Книги, представлені на ній, розповідають про мужність борців за волю України, які стали прикладом нескореності у відстоюванні інтересів рідного народу і держави.

Ознайомлення "Довідником безбар'єрності"

У рамках Національного тижня безбар’єрності в міській центральній бібліотеці проведено ознайомлення працівників закладів культури з "Довідником безбар'єрності" — унікальним ресурсом, що пояснює основи інклюзивної мови та поведінки.

Учасники зустрічі обговорили головні принципи безбар’єрності, отримали корисні рекомендації щодо комунікації з людьми з інвалідністю, літніми особами, представниками вразливих груп. Особливу увагу приділено розгляду мовних формул, які сприяють створенню поважного та доброзичливого тону спілкування.
Захід проведено в межах Національного тижня безбар’єрності, який уперше в Україні ініційовано Міністерством культури та стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку громад та територій та Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності. Ініціаторкою впровадження політики безбар’єрності в Україні є Перша леді Олена Зеленська.

четвер, 22 травня 2025 р.

Інформаційно-просвітницький захід "Як користуватись смартфоном навчає "Дія.Освіта".

 


В рамках національного тижня безбар'єрності в Україні бібліотекар інформаційно-ресурсного центру Новоукраїнської центральної бібліотеки для відвідувачів Територіального центру соціального обслуговування провела інформаційно-просвітницький захід "Як користуватись смартфоном навчає "Дія.Освіта". Захід мав на меті допомогти представникам поважного віку впевненіше почуватися у цифровому середовищі, навчитися користуватися сучасними гаджетами — від базових навичок (вмикання пристрою, налаштування під себе) до опанування інтернет-сервісів і мобільних застосунків.




Присутніх ознайомлено із національною платформою цифрової грамотності "Дія.Цифрова освіта", зокрема — з освітнім серіалом "Смартфон для батьків", який складається з 10 коротких, інтерактивних відеоуроків. Цей серіал створений спеціально для людей літнього віку, який простою, доступною мовою розповідає про всі можливості смартфону, пояснює, як безпечно користуватися онлайн-сервісами, комунікаційними застосунками, отримувати державні послуги, а також як убезпечитися від шахраїв.

Переглянувши урок 1 "Знайомство із смартфоном", учасники зустрічі отримали індивідуальні консультації та практичні поради.

Захід проведено в межах Національного тижня безбар’єрності, який уперше в Україні ініційовано Міністерством культури та стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку громад та територій та Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності. Ініціаторкою впровадження політики безбар’єрності в Україні є Перша леді Олена Зеленська.

#тиждень_безбарєрності

#тиждень_безбарєрності_Кіровоградщина

@ula.org.ua

@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні

@SwedeninUA

#НовоукраїнськаЦБ

#Українськабібліотечнаас

пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Об'єднані любов'ю до України


До Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Новоукраїнській центральній бібліотеці відбувся тематичний захід за участю учнів Новоукраїнського ліцею №6 (кл. керівник Ірина Унцеску).
Захід мав на меті поглибити розуміння багатонаціональної природи України як спільного дому для різних етнічних груп, які протягом століть співіснували, взаємодіяли та збагачували одне одного. Завдяки слайд-презентації учасники дізналися більше про культурне розмаїття нашої країни, а інтерактивні вправи допомогли закріпити знання про національності, традиції та цінності, які об’єднують українське суспільство.
Особливу увагу приділено темі корінних народів України — кримських татар, караїмів і кримчаків. Під час обговорення згадали трагічні події депортації 1944 року, їхні наслідки, а також провели паралелі із сучасною окупацією Криму, підкреслюючи важливість пам’яті, солідарності та підтримки одне одного.

Учасники створили «Дерево дружби» та визначили головний меседж заходу: у єдності - наша сила, а в повазі до різноманіття - основа гармонійного майбутнього України.

четвер, 15 травня 2025 р.

Чарівна краса вишиванки


До Всесвітнього дня вишиванки міська центральна бібліотека провела народознавчу палітру «Чарівна краса вишиванки» для відвідувачів Новоукраїнського територіального центру надання соціальних послуг. Присутнім розповіли про історію головного національного вбрання українців, цікаві факти розвитку і походження вишиванки, які орнаменти використовуються в різних регіонах України, сучасні техніки вишивки, показали картини українських художників і вишиті роботи місцевої майстрині В.Чайковської.

Вишиванка продовжує жити, прикрашає наше життя, єднає нас з минулим і лине в майбутнє. Адже вишиванка, створена нашим народом, живе і житиме, допоки стоятиме наша земля українська.

неділя, 11 травня 2025 р.

Там, де книжки дружать із технологіями

 


Учні завітали до Новоукраїнської центральної бібліотеки, але цього разу — не в тишу, а в атмосферу зацікавленості, щирого здивування й захоплення. Замість звичних переглядів сторінок — яскраві екрани планшетів, які відкривали перед дітьми новий світ знань Цього разу діти мали змогу переглянути відео на планшетах — зручних, легких і сучасних засобах для здобуття знань..

Особливу радість викликала можливість обирати відео на улюблені теми — про динозаврів і космос, музику й мистецтво, природу й пригоди.
Перегляд супроводжувався коментарями бібліотекарки, яка спонукала учнів до обговорення побаченого, що дозволило дітям не лише краще засвоїти інформацію, а й навчитися порівнювати джерела, критично мислити, уважно слухати й аналізувати.


Це був яскравий приклад того, як гармонійно можуть поєднуватися традиційні книжки та новітні технології. А головне — що бібліотека залишається живим, сучасним простором, який надихає, розвиває й дарує радість пізнання та яскраво доводить: книга й сучасні технології не вороги, а чудові союзники у справі навчання й розвитку дітей.
@ula.org.ua
@UNDP in Ukraine / ПРООН в Україні
@SwedeninUA
#НовоукраїнськаЦБ
#Українськабібліотечнаас