вівторок, 3 вересня 2013 р.

Перший урок «Любов моя безкрая, Елладо степова»

1 вересня – День знань, хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвоника, першу вчительку, шкільних товаришів.
День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової осяйної дороги – дороги до знань, до нових звершень. День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. В цей день у школах проводять урочисті заходи. 
На Кіровоградщині перший урок 2013/2014 навчального року присвячений 75-й річниці утворення Кіровоградської області і є ще одним кроком на шляху до пізнання історії рідного краю, розвитку почуття регіонального патріотизму. Дослідження сторінок історії своєї області переконує в міцному зв’язку поколінь, визначної ролі земляків у становленні української нації, розкриває природні та історичні особливості мальовничого куточку України – Кіровоградщини.
Вже стало доброю традицією в центральній районній бібліотеці проводити перший урок для школярів. Цьогоріч на урок «Любов моя безкрая, Елладо степова» до бібліотеки завітали учні 10 –х класів ЗОШ №6 (кл. кер. Гальченко Л.В. та Плігіна О.В.)
Урок проводився у вигляді віртуальної екскурсії , який супроводжувала мультимедійна презентація. Розпочалась екскурсія з першої зупинки «Символіка Кіровоградської області». Опис герба Кіровоградщини. Мандрували учні визначними місцями Кіровоградщини: фортеця святої Єлисавети , Ексампей. Cвященні шляхи. Таку назву мала в часи Великої Скіфії територія між сучасним Кіровоградом та річкою Синюхою. Природні чудеса Кіровоградщини: урочище «Каскади» і «Монастирище , Козацький степ, та Чорний ліс потрапили до переліку ста природних чудес України.



Кіровоградщина! Життєдайні артерії Дніпра, Інгульця, Інгулу, Синюхи та Південного Бугу. Географічне диво, що поєднало в собі чарівливі кручі дніпровського узбережжя, таємничі нетрі Чорного лісу, золоті лани Поінгулля, яблуневий розмай Східного Поділля! 
  Глодоський скарб Новоукраїнщини і трипільські поселення на території Новоархангельського району; битва на Синіх Водах, а найголовніше люди - видатні особистості краю. Благодатна земля Кіровоградська, багата й на талановитих, відомих усьому світові людей. Серед славетних земляків: корифеї українського професійного театру Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий, видатний педагог Василь Сухомлинський та відомі вчені – ботаніки професори - О.Л. Липа та А.М. Окснер. Уславлюють нашу малу Батьківщину поети і прозаїки. Витоки їх творчості – у безмежності духмяного степу, у синій глибині високого неба, а головне, у народній душі, у серці, сповненім любові і пристрасті, у праці, що творить добро і красу. 
Місце Кіровоградщини особливе – на її території розташований географічний центр України, а саме у Добровеличківському районі.
Також була презентована книжкова виставка "Мій край – моя історія жива!" та краєзнавчий куточок, адже звичайно ж без книг неможливо подорожувати в країну знань.
Отже, наша Кіровоградська область – іменинниця. А на день народження прийнято вітати, та ще й з таким гарним ювілеєм! І тому старшокласники висловлювали свої побажання рідній Кіровоградській області - (Щастя, миру, розквіту, добра, перемог, врожаїв, злагоди, творчої наснаги, радості, здобутків…).
Від вас, юні друзі, залежить, якою завтра буде земля, де чорніють скіфські могили, де в далекі часи гуляли запорожці й гайдамаки, де вершили свій подвиг солдати Великої Вітчизняної війни. Хай вашими зусиллями цей край завжди буде квітучим і міцним. 
Допоки живемо і любимо ми,
Не висохне цілющая криниця.
Хай розквітає край наш степовий,
І колоситься золота пшениця!

Немає коментарів:

Дописати коментар