понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Бібліотечне заняття «Довідково-пошуковий апарат бібліотеки»


Бібліотека – скарбниця мудрості і знань. Книги потрібні людині і сьогодні, будуть потрібні і в майбутньому. Без них не можуть бути повноцінними освіта та самоосвіта, формування світогляду, становлення особистості користувачів. Отже основне завдання бібліотеки – навчити користувачів насолоджуватися читанням, зробити його привабливим і улюбленим заняттям.

Бібліотечний урок є однією з невід’ємних форм бібліотечної роботи.

   Ще з початкових класів бібліотекарі намагаються надати певні навички своїм читачам:

    - навчити дітей правильно вибирати книги;

    - надати їм бібліотечно–бібліографічні знання;

    - навчити за допомогою довідково- бібліографічного апарату бібліотеки знаходити потрібну літературу.

Щоб познайомити з довідково – пошуковим апаратом бібліотеки нових користувачів для  учнів 9-А класу Новоукраїнської  ЗШ №6 проведене бібліотечне заняття «Довідково-пошуковий апарат бібліотеки».

Однією із складових частин ДБА є каталоги, картотеки та фонд довідкових видань. Інформаційний блок заняття містив інформацію про значення  слів «каталог» та «картотека», каталожна картка, енциклопедія, додідник, словник.  Бібліотекар пояснила як проводити пошук книг в алфавітному, систематичному, краєзнавчому каталогах та картотеках, які постійно поповнюються новими матеріалами – картками з описами документів, які надходять до бібліотеки - книги, газети, журнали, диски, карти, нотні видання, тощо. Учні активно приймали участь в обговоренні та набули практичні навички в самостійному пошуку необхідних матеріалів, засвоївши на практиці алгоритм пошуку інформації  з різних довідкових джерел наявних у бібліотеці.

Популяризація довідково- бібліографічного апарату бібліотеки є складовою всієї системи заходів з виховання інформаційної культури користувачів. Саме в бібліотеці більшість з них вперше знайомиться з бібліотекою як з інформаційно-культурним центром взагалі. Запорукою ефективної роботи з популяризації бібліотечно- бібліографічних знань є її систематичність, наочність, а також охоплення всіх вікових груп читачів з використанням відповідних форм.  Добре організоване обслуговування користувачів за допомогою довідково- бібліографічного апарату бібліотеки, забезпечує високу ефективність використання ними скарбів бібліотечного фонду.

Немає коментарів:

Дописати коментар