четвер, 17 квітня 2014 р.

Урок народознавства «На Великдень писанку розмалюємо»



Коли у душі дзвонять дзвони, лагідне сонце пригріває землю, птахи співають — це говорить про те, що прийшло довгоочікуване і найрадісніше свято — Великдень — одне з найбільших серед християнських свят, яке символізує перемогу життя над смертю.
Великдень — Світле Христове Воскресіння. У нас, на Україні, це свято шанують і люблять. Немає родини, в якій на святковому столі не лежали б крашанки, писанки, Паска, освячені в храмі. Гарний настрій, надія на краще, побажання добра і любові переповнюють усіх у цей день.
17 квітня бібліотекар читальної зали провела урок народознавства «На Великдень писанку розмалюємо» для учнів 5-х-7-х класів ЗШ №1. Під час заходу бібліотекар прочитала поезію про писанки,  розповіла  присутнім про писанки різних місцевостей нашої України, а також звернула увагу на єдиний у світі музей писанки , що знаходиться у місті Коломиї на Івано-Франківщині.
Та найзахоплюючою частиною заходу  було навчання оформляти писанку, яке провела майстриня та художниця Альона Карабуля. Вона познайомила всіх  з символічними малюнками, орнаментами, з технологією виконання писанки.  Учні  дізнались багато цікавих фактів з історії виникнення писанкарства.
Для нас, українців, писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст. Її дарують на знак перемир'я, побажання здоров'я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг, від переляку і наговорів. Писанку також дарують дівчині, як свідчення кохання, і закопують в землю на добрий урожай. Її вручають на Великдень, як знак пошани, приязні та радості.
То ж нехай і на далі об’єднує наші серця писанка, нехай квітне рідна Україна під мирним небом в розливі золотого колосся, як писанка на віки-вічні!




Немає коментарів:

Дописати коментар