середа, 28 травня 2014 р.

Бібліографічний огляд "Лауреати Шевченківської премії – наші земляки"


200-річчя від дня народження Тараса Григорович Шевченка відзначається в Україні на загальнодержавному рівні, але не менш широкі можливості із вшанування його пам’яті відкриваються і перед нами – мешканцями Кіровоградщини, адже Кобзар – особлива постать у житті нашого суспільства, і водночас, важливий об’єднуючий чинник української нації.
   До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка  районною бібліотекою було  проведено бібліографічний огляд «Лауреати Шевченківської премії – наші земляки»             Працівники бібліотеки познайомили учнів з історією Національної премії України імені Тараса Шевченка (Шевченківської премії) як державної нагороди України, найвищої творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва та творами наших земляків, які відзначені цією нагородою. 


      Національна премія України імені Тараса Шевченка - найвища творча відзнака в незалежній Україні. Шевченківська премія увінчує найвидатніші твори літератури та мистецтва. Освячена іменем великого Кобзаря, ця творча нагорода має незаперечний авторитет в Україні і в усьому світі. Комітет з Національної премії України імені Тараса
Шевченка щороку, в результаті конкурсного відбору, всебічного обговорення і таємного голосування, визначає твори, гідні високої премії. Президент України своїм Указом присуджує Національні премії тим, хто здолав усі сходинки до творчої вершини.
     В день народження Тараса Шевченка, 9 березня, Україна дізнається про імена нових Шевченківських лауреатів (список публікується у пресі, про нього повідомляють інші засоби масової інформації). Цим не лише підсумовуються культурні здобутки року, а й віддають світлу данину пам’яті геніальному українському поетові й художникові.
     
Шевченківську премію одержали 15 уродженців Кіровоградщини. Серед них хоровий диригент Анатолій Авдієвський, оперні співачки Євдокія Колесник та Лідія Забіляста, архітектор Григорій Урсатій, актори Костянтин Параконьєв та Ніла Крюкова, композитор Юлій Мейтус, художники Валентин Штолько та Кость Лавро, мистецтвознавець Григорій Логвин.
Останнім часом в Україні спостерігається підвищення уваги громадськості до вивчення життя і діяльності видатних земляків, створення меморіальних куточків та музеїв у навчальних закладах. Тому  учням запропонували здійснити пошук відомостей про кіровоградців – лауреатів Шевченківської премії у мережі Інтернет, створити презентації про життя та діяльність, а також твори, за які вони були номіновані на здобуття премії.

Немає коментарів:

Дописати коментар