пʼятниця, 23 січня 2015 р.

Година історичної пам'яті «І Україна в нас одна - Соборна, Незалежна»

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси.
Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.
До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності та Свободи.

22 січня 2015 року в читальній залі Новоукраїнської ЦРБ було проведено годину історичної пам'яті «І Україна в нас одна - Соборна, Незалежна» за участі  міського голови Корінного Олександра Олександровича, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації  Бондаря Анатолія Анатолійовича, директора краєзнавчого музею  Гаращенка Миколи Олексійовича, головного спеціаліста районного управління юстиції  Феденюк Світлани Петрівни та учнів ДНЗ ПТУ №40. 


Бібліотекар привітала усіх присутніх із знаменним днем в історії нашої Батьківщини. 96 років тому, 22 січня 1919 року, був проголошений Універсал, який посвідчив об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у єдину Соборну державу. Шлях до об’єднання обох частин України видався невимовно довгим. Символом прагнень жити у незалежній й соборній Україні 21 січня 1990 року став «живий» ланцюг від Львова до Києва, в якому взяло участь до 3 млн. громадян. Також ведуча звернула увагу на те, що День Соборності та Свободи  – особливий день нашої історії, адже 22 січня 1918 року, за рік до Дня Злуки, було проголошено незалежну Українську Народну Республіку, яка творилася в умовах російської військової агресії. У 2014 році, підкреслила бібліотекар, український народ в умовах підступної російської агресії зі зброєю в руках  знову підтвердив свій вибір, який зробив ще 22 січня 1919 року, а потім 24 серпня та 1 грудня 1991 року: ми єдина, соборна, неподільна країна. 

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Корінний Олександр Олександрович, який наголосив на тому, що сьогодні захист територіальної цілісності України є святим обов’язком кожного громадянина, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність та незалежність. У ХХ столітті, за умови відсутності власної держави, українців примушували воювати за чужі національні інтереси, нерідко між собою по різні сторони фронтів. Виборена в 1991 році сучасна держава Україна повинна бути господарем на своїй землі і захищати свою Вітчизну.

Начальник відділу культури і туризму Бондар Анатолій Анатолійович відзначив, що 22 січня – одна з найвеличніших дат української історії, якій судилося стати знаковою подією у державотворенні сучасної незалежної України, соборність і свобода починається з кожного громадянина, його усвідомлення  причетності  до подій у місцевій громаді, регіону.


Директор музею Гаращенко Микола Олексійович ознайомив всіх присутніх з основними етапами становлення сучасної Соборної та неподільної держави – України.  Акцентував увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Головний спеціаліст районного управління юстиції Феденюк Світлана Петрівна наголосила, що День Соборності та Свободи України - це особливе свято покликане нагадати нам, що хоч в якому куточку країни ми мешкаємо, хай якою мовою спілкуємося, хоч яких релігійних або політичних переконань дотримуємося, наші серця об’єднує щира любов до рідної землі.


На заході було  продемонстровано відеоролики святкування Дня Соборності України в різні роки та мапа кордонів  України.
     
Тож нехай же  державницька діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Зичимо усім злагоди, сил та натхнення, успіхів та задоволення від роботи на благо нашої Вітчизни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. Зі святом всіх!


Немає коментарів:

Дописати коментар