четвер, 28 травня 2015 р.

Краєзнавча година «Гордість степового краю»


До 100-річчя від дня народження Двічі
 Героя Соціалістичної Праці
О.В. Гіталова
 
Усе життя О. Гіталова – це вірність та любов
  до рідної    землі, повага до людей, які на ній працюють.
27 травня 2015 року виповнилося 100 років від дня народження нашого земляка  Олександра Васильовича Гіталова – новатора сільськогосподарського виробництва, двічі Героя Соціалістичної Праці, раціоналізатора та винахідника, заслуженого механізатора УРСР.
        В день відзначення 100-річного ювілею з дня народження  в читальній залі Новоукраїнської центральної районної бібліотеки проведено краєзнавчу годину «Гордість степового краю» для учнів ЗШ №1.
Олександр Васильович  Гіталов… У його біографії ніби й не було нічого героїчного, вона проста  як у звичайного селянина того покоління. Він був простим солдатом на війні і на трудовому фронті, високих посад не займав – мало не півстоліття був бригадиром тракторної бригади, і все життя – простим хліборобом.    

  Захід розпочався з урочистого покладання квітів біля меморіальної дошки. Далі бібліотекар познайомила учнів з біографією Гіталова. Старшокласники  згадали 5 основних гіталовських принципів вирощування сільськогосподарських культур (кадри, техніка, насіння, добрива, агротехніка), а також читали вірші.   
Учні переглянули мультимедійну презентацію «Легендарний хлібороб» про визначне і яскраве життя хлібороба, прославленого механізатора, мудрого наставника і вихователя хліборобської  зміни, він був взірцем  людяності та самовідданого служіння своєму народу.   
       Короткі рядки біографії О.В. Гіталова, які містять різноманітні довідники не можуть розкрити всієї багатющої палітри життя і діяльності хлібороба від землі, від людської совісті. Він поєднував у собі кращі риси трудівника нового типу, був новатором і впроваджувачем  прогресивних методів і технологій, справжнім господарем землі, громадським і державним діячем.
Навіть переступивши межу пенсійного віку, Олександр Васильович більше десяти років залишався бригадиром своєї тракторної, а до останніх днів свого життя, за рішенням бригади, був її наставником. 
  До цієї визначної дати  у читальній залі  бібліотеки  оформлено  куточок  «Господар хлібного поля»  та розроблено буклет.
         Увага й повага до життя і трудової та громадської діяльності знаного в країні та за її межами хлібороба і державного діяча не зменшилися і сьогодні. Олександр Гіталов продовжує залишатися взірцем безкомпромісної і самовідданої праці простого трудівника і державного діяча, який мав би служити прикладом багатьом сучасникам.







Немає коментарів:

Дописати коментар