четвер, 26 листопада 2015 р.

Година жалоби «Крізь призму поминальної свічі вселенський біль пече нам душі»



У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя. 82 роки віддаляє нас від тих трагічних подій – Голодомору 1932-1933 років. Голодомор стосується кожного з нас, без жодних винятків...
 

26 листопада в читальній залі Новоукраїнської ЦРБ  зібрались учні Новоукраїнського ДНЗПТУ №40, щоб вшанувати  пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій та запалити свічку в пам’ять про невинно убієнних! 

       «Крізь призму поминальної свічі вселенський біль пече нам душі» - таку назву мав захід. Адже саме вогонь тисячі років є символом очищення, єднання і пам’яті. Так само він є символом тепла і надії в порожнечі темного смутку.
Інформаційний блок заходу містив інформацію про історію штучно створеного в 1932-1933 роках більшовицьким режимом СРСР голоду, від якого загинули мільйони людей. Бібліотекар звернула увагу присутніх на виставку «Чорна сповідь моєї Вітчизни», що складається з документальних та художніх видань, присвячених Голодомору, який забрав мільйони людських життів, спогадів очевидців вбивства голодом мільйонів українців.
Десятки років Україну змушували мовчати про цю трагедію. Нам наказували забути про наших близьких, яких знищили Голодом, забути, з якого ми роду. Сьогодні ми маємо можливість повернути собі частину власної історії. Відновити зв’язок поколінь, повернути борг людяності мільйонам тих,чиї душі поневірялися у темряві забуття. Свічки пам’яті виведуть загиблих у Царство Небесне і подарують їм спокій.
Поділився також своїми думками про Голодомор 1932-1933 років директор Краєзнавчого музею Новоукраїнського району – Микола Олексійович Гаращенко. Присутні почули про всі жахіття того часу і були ошелешені масштабами подій. Впродовж заходу демонструвалися документальні відеоматеріали, звучали музика та вірші.
З кожним роком все більше людей розуміють наслідки великої трагедії, що трапилась в Україні під час Голодомору сьогодні в світлі ситуації на Сході, це ще відчутніше. Наше завдання – донести до чим більшої кількості людей інформацію про ці важкі часи, аби ми розуміли, що історія повторюється, якщо народ не вивчає її урок. Цей захід дасть можливість доповнити, оновити та сформувати думку, що потім піде до нового покоління молодих людей.
Також в читальній залі для учасників команд дитячого Інтелектуального клубу було проведено огляд матеріалів книжкової виставки «Трагічний тридцять третій».



Немає коментарів:

Дописати коментар