понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Година історичної пам´яті «України вірнії сини»

14 жовтня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці - старовинне християнське свято, День Українського козацтва та День захисника України.З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Богородиця була заступницею козаків у походах, її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. На Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана і старшину.
Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХV – ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
   Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.
Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня Президент України П.О.Порошенко вирішив встановити 14 жовтня свято - День захисника України.
  З метою виховання патріотизму, причетності до історичної долі України у приміщенні читальної зали Новоукраїнської  центральної районної бібліотеки для учнів 10 та 11 класів гімназії №7 проведена година історичної пам´яті «України вірнії сини». Інформаційний блок заходу містив історичну довідку про виникнення українського козацтва, святкування Покрови та Дня Захисника України.


На зустріч із гімназистами було запрошено учасників бойових дій в зоні АТО Ревенка Ігоря Олександровича, Бурагу Костянтина Володимировича, Метелицю Сергія Юрійовича, Рибака Олександра Миколайовича, Босого Олега Петровича, Шеремета Олексія Вікторовича, керівника апарату Новоукраїнської РДА Марченка Миколу Миколайовича та фахівця із соціально виховної роботи із суб’єктами пробаціїї Новоукраїнської кримінально – виконавчої інспекції  Бліндул Валентину Володимирівну.


Хвилиною мовчання під народну пісню «Пливе кача по Тисині» всі запрошені вшанували пам'ять загиблих воїнів у зоні АТО та наших земляків Мамадалієва Володимира, Ткаченка Андрія, Сокуренка Романа, Ярему Віталія, Шверненка Євгенія, Карнауха Віктора. Кожен переживав в цю мить щось своє, близьке та рідне. Адже у багатьох учнів сьогодні члени родини в зоні АТО. Залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувався біль, смуток і скорбота…


Кульмінаційним моментом стала розповідь учасників АТО про їх перебування на Сході. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. З глибоким сумом та болем в очах бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Герої  своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Захисники  намагалися у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, і про все те, що цікавило гостей. Говорили про військові будні  а в залі панувала тиша… Запрошені учасники АТО почули від учнів щирі слова подяки і шани. Вразило присутніх те, що пропри всі незгоди і страхіття війни , вони – вірні сини своєї Батьківщини, справжні патріоти, герої , знову готові їхати на захист східних кордонів нашої держави, виконувати свій громадянський та конституційний обов’язок.
         В кінці заходу на згадку в знак вдячності захисникам було подаровані квіти та маленькі подарунки.



   Сьогодні ми переживаємо тяжкі дні для нашого народу. На сході країни тривають криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Єдина Україна - іншого шляху в нас немає.
   Час спливатиме, але дуже важливо, щоб молодь знала і пам'ятала про тих, хто, не жаліючи сил, здоров'я і життя, відстоює незалежність країни. Народжені жити, любити, творити пішли з життя. Вони заповідали нам берегти і любити свою Батьківщину. Нашу Україну зламати не можна. Тож завдання нашого покоління - не забути людей, які своїм героїзмом і подвигом довели свою любов і відданість українському народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар