понеділок, 25 вересня 2017 р.

Краєзнавчий круїз «Місто моє степове»



Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є популяризація інформації про рідний край, виховання любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.
Створений центральною бібліотекою до Року культури в Україні міні проект «Новоукраїнщина моя від А до Я» користуються популярністю серед користувачів бібліотеки, особливо вчителів шкіл.  От і до Дня міста  для учнів 9 –А кл. ЗШ №6 на замовлення  кл. керівника Унцеску І.В. був проведений краєзнавчий круїз «Місто моє степове» .


Старшокласники підготували інформацію про видатних діячів громадсько-політичного, військового, культурно-мистецького середовища, які зробили вагомий внесок у розвиток українського державотворення та нашого краю. Федір Левицький і Раїса Сергієнко,  Фанні Зборовська і Іван Похитонов ,   Феодосій Козачинський і Петро Козловський, Віталій Либа і Лариса Шавініна   -   це неповний перелік  вихідців з нашого краю. Але це окраса не лише вітчизняної культури.   Приємно, що наша мала Батьківщина має таке велике значення у загальноєвропейському контексті. Це скарби вітчизняної історії. Це і в природі, і в будівлях, у спогадах і переказах, легендах і думах, казках, у традиціях, у звичаях і обрядах, у рідній мові. Все це необхідно зберігати, вивчати та досліджувати, бо це – наша  земля, наша Батьківщина.




І мультимедійна презентація «Новоукраїнщина моя від А до Я», і виставка-реклама «Культурна мапа Кіровоградщини» доповнювали інформацію учнів. Сподіваємось, що запропоновані бібліотекою заходи допоможуть залучити молодь до вивчення історичного минулого свого народу, усвідомити свої корені, знайти моральні орієнтири в житті, виховати в собі почуття національної гідності, патріотизму. І коли молода людина на запитання: “Де найкраще місце на землі?” із впевненістю зможе сказати: “Там найкраще, де родився ти”, ось тоді ми досягли своєї мети.
Де б по світах вас доля не носила,
Вертайтеся до рідної криниці
З Америки, Канади, Ізраїлю,
З Австралії, Німеччини і Ніцци.
Прилиньте з вирію і на зорі раненько
До отчого порогу доторкніться,
Де вас сповила вперше рідна ненька,
Де вас чекає степова криниця;
В житті у кожного лише одна криниця.

(Анатолій Гай).

Немає коментарів:

Дописати коментар