пʼятниця, 1 червня 2018 р.

Поетичний лабіринт «Найрідніша людина у світі»



Академія здорового довголіття

Дню матері присвячувалось чергове травневе засідання слухачів Академії здорового довголіття, яке проведено в формі поетичного лабіринту «Найрідніша людина у світі».
Присутні пригадали історію святкування дня матері,  традиції  дарування подарунків мамі від дітей,  спеціальні страви та пісні до дня матері, вшанування померлих матерів, адже кожна країна світу святкує день матері по різному.
Впродовж заходу звучали вислови про маму, бо вони звучать однаково лагідно для всіх, але кожен з присутніх пригадував свою найріднішу людину, тому що в них вже давно немає матерів в живих.
Торкнувшись такої щемкої теми, присутні, здержуючи сльози, пригадали своїх матерів, легенди, пісні та вірші про матір.
Чудовим прикладом того, як можна і треба шанувати найдорожчу у світі людину, вважається відома багатьом «Пісня про рушник» Платона Майбороди на слова Андрія Малишка. Вона повертає нас до святих джерел свого роду, уявою переносить в дитинство, повчає берегти пам’ять про наших дорогих матусь, «бо хто матір забуває, - застерігав Тарас Шевченко, - того Бог карає...»,  і  сказати,  що час лікує- неправда,  час тільки притупляє біль ….

День найдорожчої у житті людини – мами   в Україні офіційно відзначається  щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.
Цей день відзначається не тільки на державному рівні, а й на релігійному. Напевно, травень не випадково обрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще  українські козаки та князі звертались за допомогою та заступництвом. Навіть для древніх слов'ян цей місяць був особливим: вони вважали, що природа-мати пишно одягає свою дочку-землю квітами та зеленню, щоби та дарувала людям життя. 


Немає коментарів:

Дописати коментар