вівторок, 4 червня 2019 р.

Академія здорового довголіття


Чергове, травневе засідання Академії здорового довголіття присячувалось знаменним та памятним датам травня.
Під час проведення  години вшанування «Дата, що гуртує покоління» йшлося про день пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, дату, яка проголосила перемогу усього людства над злом війни, коли над нашою країною і над усією Європою зійшло світле сонце миру. Це день, який ніколи не буде стертий з пам'яті нашого народу.
Наступна сторінка засідання «А на тім рушникові», присвячувалась Всесвітньому Дню вишиванки та українському рушнику, як   символу  українського народу, що пройшов крізь віки, і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до свого краю, до всіх, хто не черствий душею. Присутні ознайомилися із походженням назви "рушник", різновидами рушників і їх призначенням, значенням його в побуті, традиціями  і звичаями, пов’язаними з рушниками, прислів’ями та легендами. Звучали українські пісні про рушник.
Розповідь доповнив огляд літератури про вишивки,  візерунки, якими вишивали українські рушники. Кожен регіон України має свої відмінності у ви­борі кольорів та орнаменту вишивки. На Київщині, Полтав­щині, Чернігівщині та в багатьох східних областях переважає рослинний візерунок червоного, синього та чорного кольорів; для Галичини, Буковини та Закарпаття характерний геомет­ричний орнамент з яскравими, барвистими, а для Полісся — червоним та чорним кольорами.
Учасники зібрання отримали велику насолоду від спілкування та чаювання,  заряд позитивних емоцій, душевний спокій.

Немає коментарів:

Дописати коментар