понеділок, 25 листопада 2019 р.

Страта голодом на теренах Європи


«Ні труни, ні хрестів і ні тризни!
Прямо в яму, На віки-віків!
Чорна сповідь Моєї Вітчизни
І її затамований гнів»

До відзначення чергової річниці Голодомору і вшанування пам’яті його жертв,  та з метою всебічного висвітлення та донесення правдивої інформації про цю трагедію  сучасникам,   працівники центральної бібліотеки міста  спільно з шкільним бібліотекарем НВК гімназії «Лідер» Маленькою В.О.    організували і провели  для учнів 9 кл. годину скорботи «Страта голодом на теренах Європи». 
Присутні згадали жахи голоду 1932-33 років, загибель мільйонів людей, трагізм, який ховається за словом «голодомор» та отримали документальне підтвердження страшної трагедії українського народу -  переглянувши документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна»  та озвучивши хвилюючі спогади очевидців Голодомору в нашому краю.
З огляду на масштабність втрат, тотальний характер та численні негативні наслідки, дія яких триває й дотепер, Голодомор 1932-1933 рр. вважається найбільшою трагедією української історії ХХ століття.
Доповненням заходу стала книжкова виставка - реквієм «У пам'ять про скорботний тридцять третій», на якій представлені документи, фотографії, ілюстровані матеріали та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Огляд матеріалів книжкової виставки, проведений  бібліотекарем, познайомив присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
Під супровід зворушливої пісні «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору, учні запалили свічки пам’яті і  вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Немає коментарів:

Дописати коментар