неділя, 25 вересня 2022 р.

Презентація видання "Музейний вісник Центральної України"

    22 вересня 2022 року в міській центральній бібліотеці відбулася презентація науково-методичного видання "Музейний вісник Центральної України", яке вийшло з друку за сприяння Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, Регіонального центру наукових досліджень з історії України та Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

    Земляк та краєзнавець Сергій Мілютін презентував відвідувачам бібліотеки матеріал по темі "Український повстанський рух у 1917-1921 роках на теренах Кіровоградщини" та поділився власними дослідженнями із історії Новоукраїнщини, зокрема краєзнавчими розвідками про уродженця с. Глодоси, сотника Армії УНР, розвідника, громадського діяча в еміграції - Василя Недайкашу.

Довідка:

У 1917–1921 рр. частина національно свідомих українців здійснила спробу створити незалежну українську державу. Один з них – молодий офіцер, ветеран Першої світової війни – Василь Недайкаша. Тривалий час постать В. Недайкаші була маловідомою широкому загалу. Об’єктивно та всебічно проаналізувати життя й діяльність цієї непересічної постаті стало можливим лише після відновлення незалежності України.

    Вперше роботу по збору інформації та дослідженню постаті земляка розпочав місцевий краєзнавець Анатолій Ковирьов, який згодом сформував її у книгу "Василь Недайкаша: глодоський патріот і мислитель, сотник армії УНР, повстанський отаман, державний діяч в еміграції", 2013 р. та представив її широкому загалу читачів (книга є у фонді центральної бібліотеки). Анатолій Іванович, який був присутній на зустрічі, доповнив розповідь Сергія Мілютіна цікавими фактами з життя Василя Недайкаші в еміграції.

    Микола Паскарь, який є родичом Василя Недайкаші, розповів присутнім про родинні зв’язки нащадків сім’ї Недайкашів, які стали можливими тільки після здобуття Україною незалежності.

Цікавило учасників зустрічі і питання увіковічнення пам’яті Василя Недайкаші, зокрема перейменування однієї із вулиць с. Глодоси та м. Новоукраїнка його ім’ям.

Більш детальніше з даним матеріалом можна познайомитись у центральній міській бібліотеці, міському краєзнавчому музеї Новоукраїнської міської ради та на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського в розділі "Цифрова бібліотека", де розміщено електронну версію "Музейного вісника Центральної України".

Немає коментарів:

Дописати коментар