середа, 3 липня 2013 р.

Вища Народна Школа

З любов’ю до рідної землі

У Новоукраїнській районній бібліотеці відбулося чергове заняття вищої народної школи. Відкрила його Лариса Миколаївна Дубина, яка познайомила присутніх з програмою заняття та привітала іменинників, які святкували своє день народження в липні. 
Працівники бібліотеки ознайомили учасників з проектом «Письменники – земляки степового краю» спрямований на популяризацію і знайомство громадян з письменниками Кіровоградщини, Новоукраїнщини та виховання почуття любові та поваги до творчості письменників рідного краю. 
Кіровоградщина – край літературних талантів. Вона дала Україні класиків літератури М. Кропивницького й І. Карпенка-Карого, В. Козаченка і А. Тарковського, а також письменників діаспори: Є. Маланюка, Я. Славутича, Д. Амінадо, Ю. Дарагана та багатьох інших.
Більш детальніше відбувалось знайомство з митцями нашого району – літературними талантами, які творять у нашому краї, пишуть для душі, для себе. Це – творчість Поліни Коган і Олександра Антоненко, Тетяни Харькової і Анатолія Ковирьова, Олександра Каєнка і Станіслава Коляди.
  Тут відточували своє літературне перо А. Заборцев (нині проживає в Ізраїлі), П. Мельник (кореспондент газети «Голос України»), В. Чорненька (нині лікар–стоматолог), І. Косих (викладач музичної школи). Друкувалися їх поетичні твори на сторінках газети «Новоукраїнські новини», виходять в світ поетичні збірки – видані коштом місцевих меценатів. Це вірші і розповіді про рідний край, рідну природу, любов до рідної землі, до матері, батька, людини – трудівника. Адже тільки тут, на рідній, батьківській землі, людина почувається щасливою.
Автор проекту Кукурудза Л.В. представила слайд-презентації «І пам'ять ожива…» ( письменники - ювіляри Кіровоградщини 2012, 2013р.. ) , «З любов’ю до рідної землі» » та доповнювала розповідь, знайомлячи з книгами, представленими на книжковій виставці.

Присутні не залишились байдужими до цієї інформації, протягом заходу відбувався продуктивний діалог, учасники проявляли велику зацікавленість, знайомились з віршами поетів – земляків, обговорювали їх та висловлювали свою думку , ставили багато запитань в ході якого було отримано чимало відповідей на питання з літератури та історії рідного краю. Ця сторінка заходу за тематикою підвела до наступної. А наступною сторінкою була зустріч з цікавою людиною поетом – земляком , Олександром Володимировичем Антоненко, яку організували вчителі-ветерани. 
Атмосфера заходу була лірично-домашньою. Пошановувачам таланту митця випала можливість почути не лише поетичне слово, а і автобіографічні відомості з вуст автора. Розповідь про дорогу людину, якій він присвятив свою любовну лірику, дружину Юлію Семенівну, з якою виростили та виховали доньку Наталку та сина Володимира.
Під час проведення заходу автор виконував пісні, чудово декламував гуморески. До речі, його пісня "Спів калиновий" вже третій рік відкриває Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» у місті Кіровограді.
Зустріч шанувальників поетичного слова з поетом, пройшла в теплій дружній атмосфері. Автор зачитував свої найкращі твори та розповідав про їх створення. Велику сторінку його біографії займає участь у клубі інтелектуальних ігор, де його команда виборювала перші місця. 
Олександр Володимирович відповідав на запитання слухачів ВНШ. А бібліотеці подарував свою збірку з автографом. 
А наступною сторінкою: ректор вищої народної школи Козловська Тетяна Миколаївна ознайомила з журналом «Практична психологія та соціальна робота» та запропонувала матеріали, які можна використовувати для підготовки до наступного заняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар