Запрошуємо відвідати виставку новоотриманих книг, що надійшли до центральної районної бібліотеки з обмінного фонду обласної унiверсальної наукової бiблiотеки iм.Д.I.Чижевського. Фонди бібліотеки поповнилися літературою історичного напрямку, з питань мистецтва, а основний склад нових надходжень - художня література.
Хочемо звернути вашу увагу на серію книг однієї з найпопулярніших сьогодні українських письменниць Марії Матіос. А саме:
Матіос Марія. Кулінарні фіглі/ М.Матіос. - Львів: ЛА «Піраміда», 2011 – 208с.: іл
Ви любите готувати? Ви прагнете знайти хороший настрій та затишок? Хочете посміятися та просто отримати задоволення читаючи книгу? Тоді нова робота Марії Матіос «Кулінарні фіглі» – це для вас! Всі ми пам’ятаємо знаменитий «Фуршет від Марії Матіос», так от «Кулінарні фіглі»- це доповнене та оновлене його видання. Але, це ні в якому разі не звичайнісінька кулінарна книга!!!! Ні! Ні! Ні! Це жива енциклопедія, на її сторінках ви зустрінетесь з життям справжньої жінки, самобутньої і відкритої; з господинею, котра знає, що смачна їжа та хороше почуття гумору лише на користь в сім’ї та в цілому в житті. Всі смаколики, про котрі йдеться в книзі- правдиві рецепти від Марії Матіос, випробувані автором особисто! Вони прості та не дорогі, а найголовніше- страшенно смачні. І мабуть читаючи книгу, ви не зможете залишитися байдужими і одразу помчите на кухню, аби зготувати для себе щось, про що ви щойно читали в «Кулінарних фіглях».
Матіос Марія. Армагедон вже відбувся: повість/ М.Матіос - Львів: ЛА "Піраміда", 2011. - 112 с.
«Армагедон» – книжка вельми актуальна. У ній відбита новітня філософія нашого теперішнього буття, наповненого гонитвою за різними примарами, коли, як каже авторка, «люди рахують гроші – і не рахують свої дні», буття, позбавленого совісті і солідарності, часто навіть на рівні родини.Сюжет нового твору Матіос невигадливий і, як розповіла письменниця, не вигаданий. Вона своїх історій не придумує, її романи і повісті мають реальних прототипів, тож доводиться сильно маскувати реальні події, щоб робити непізнаваними конкретних мешканців рідної авторці Буковини. Сторінки нової книги Марії Матіос - це майже "дантові кола" однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк - у далекій молодості засуджений за життя. Ці "дантові кола" потрібні письменниці, щоби пізнати істину головного персонажа, який весь вік після вбивства людини думає про "вавилонську вежу" свого життя, яка має колись звалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди – причини, його істини: ХОТІТИ ЖИТИ. Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, "якби запізнитися вмерти. Або народитися" . Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє "тіло душі" по живому ріже її письменницький "скальпель", – незмінні прикмети стилю Марії Матіос.
Матіос Марія. Чотири пори життя/ М.Матіос - Львів: ЛА "Піраміда", 2011. – 264с.
Кожна книга Марії Матіос - це наче дзеркало, у якому кожен читач відкриває для себе щось нове, щось, що зачіпає душу.
“Чотири пори життя”- розповіть про життєвий шлях людини. Дослідження її в період найважливіших дат – життя(народження) і смерті. В романі письменниця ділить життя на періоди, котрі відповідають розділам книги: “Ранок життя”, “День життя”, ” Вечір життя” та ” Ніч”.Це філософський роман з психологічним відтінком, і як сказала одного разу сама авторка: “Читаючи його, не завадить запастися валер’янкою чи корвалолом…”З книги: “Упродовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить – і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом. Таким є лейтмотив ранніх творів Марії Матіос, представлених у книзі ” Чотири пори життя “.
Матіос Марія. Жіночий аркан у саду нетерпіння/ М.Матіос - Львів: ЛА "Піраміда", 2011. – 308с.
Письменниця Марія Матіос вважає, що життя кожної жінки - безперервний випробувальний танець: іноді - «вальс», частіше - «гуцулка», зрідка - «танго» чи коли-не-коли «танець живота».
Але традиційно жінки ніколи не танцюють «аркан» - ритуальний, суто чоловічий танець жителів гір. Проте М.Матіос стверджує, що її героїня «затесалась між аркани», і цей «аркан» - не стане «вальсом». Бо така парадоксальна вдача її героїні, яка з однаковою пристрастю щоденно випробовує своє серце на розрив: чи то тримає батіг у руках для лінивців, чи сповідається в любові. «Жіночий аркан у саду нетерпіння» - поезія справжньої Жінки. Жінки із плоті і крові, жінки, яка вміє бути щасливою «отут і вже». Обо всём этом и не только в книге Жіночий аркан у саду нетерпіння (Матіос Марія).
Читання для задоволення!
Отож, уміймо читати, будьмо читачем самі і навчаємо бути читачами наших користувачів, а це високе професійне мистецтво і серйозна справа бібліотечних фахівців.
Немає коментарів:
Дописати коментар