середа, 25 грудня 2013 р.

Відео мандрівка

«Казковий світ Костя Лавро»
Для молодших учнів ЗШ №6 (кл. керівник Кріцька Н.І.) в рамках відзначення 75-річчя утворення Кіровоградської області бібліотекою проведено відео мандрівку «.Казковий світ Костя Лавро» . Це знайомство - відкриття ще одного імені - нашогоо земляка, головного художника видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Костя Лавра. Світ Божий Кость Лавро побачив 11 березня 1961 року у м. Новоукраїнка , мати його походить з Диканьки, а батько — з Кобеляк, де й літував майбутній геній до 17 років 
Його феноменальні ілюстрації до Євангелія для дітей, вражаючі образи героїв Шевченкових «Гайдамаків», чудові втілення персонажів народних казок, що, здається, народилися разом із текстами, знайомими всім з дитинства — все це результат наполегливої, напруженої, щоденної праці, вимогливості до себе — як і належить справжньому митцеві. 

Юні слухачі дізналися, що на сьогодні у творчому доробку митця десятки проілюстрованих книжок, які побачили світ не лише в Україні, а й в країнах Європи та Америки. Серед них: «100 найкращих українських народних казок» (томи 1, 2), «Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя, «Різдвяна рукавичка», «Пан Коцький», «Абетка» та інші. Ці твори з повним правом можна назвати своєрідною візитівкою видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га». Їхня унікальність полягає в тому, що вони неповторні за своїм художнім оформленням. Книжки з ілюстраціями Костянтина Лавра ламають звичне уявлення про видання, розраховане на зовсім маленького читача.
Діти були надзвичайно активні, весело і цікаво знайомились з малюнками і ілюстраціями художника. Усіх здивувала «Українська абетка» , яку внесено до української Книги рекордів України!. - її розміри 3 на 4 метри! Це найбільша друкована книжка у світі. Видавництво ”А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” надрукувало її у дизайн-центрі "Сова". Важить ця "дитяча книжечка" майже 250 кг. Гортати цю Абетку можна лише вчотирьох . Дітки й дорослі з усіх сил намагаються відкрити книжку. Однак не можуть. Тоді фотографуються біля неї на пам’ять . 

Учні згадали відомого казкового зайчика, намальованого Костем Лавром, який сидить серед справжньої «нашої» зими — такий собі щирий український образ… Це напрочуд гарна "Абетка" із "зайчаточком вухатим" на обкладинці, надзвичайно колоритним персонажем із притаманними йому беззахисністю та ніжністю. Це справді наш, український, типаж: на фоні припорошених снігом хатинок, одягнений у кожушок.

Діти здійснили подорож по книжках з його ілюстраціями: не менш цікавими роботами Костя Лавра є серія для малят "Міні-диво", "Дитяче Євангеліє", "Котик та півник", "Пан Коцький", "Козак Петро Мамарига" за віршами та оповіданнями Миколи Вінграновського та інші. В "Улюблених віршах", що побачили світ 1994 року, на обкладинці до творів українських та іноземних поетів художник зобразив дивовижного лева, який пролітає з красунею-королівною на спині над зимовим українським селом і ронить у сніг (на радість звірятам) червонобокі яблука, що ростуть у нього прямо на хвості. 
Так Кость Лавро розповідає про нашу минувшину, якої не знають не те що батьки теперішніх діток, а навіть дідусі та бабусі - мало хто тепер одягається у кожуха чи живе в хаті-мазанці. Але саме через такі твори та ілюстрації до них юні читачі з дитинства дізнаються про звичаї, побут і традиції нашого народу. 
Віриться, що твори такого ґатунку стануть одним із багатьох джерел формування національної самосвідомості учнів, що саме з книголюбів виходять більш вірні друзі, найкращі менеджери, що читаючи книги, ми не лише здобуваємо знання, а й збагачуємо свою мову, поповнюємо запас слів.

Немає коментарів:

Дописати коментар