середа, 25 грудня 2013 р.

Проект


«Письменники –земляки степового краю»

В рамках відзначення 75-річчя утворення Кіровоградської  області, на замовлення вчителів шкіл    міста бібліотека продовжує реалізацію регіонального  проекту «Історія рідного краю». В рамках проекту центральної районної бібліотеки «Письменники –земляки степового краю» проведено  цикл краєзнавчих уроків ,  які є ще одним кроком на шляху до пізнання історії рідного краю, розвитку почуття регіонального патріотизму.
Бібліотека в черговий раз « йде до читача» : в ЗШ №6 учасниками   заходу були учні 10 –А  та 9-Б класів,  в ЗШ №8  - учні-випускники 11 класу.

ЗШ №6  учні 9 - Б класу 

До уваги учасників були  предавлені слайд-презентації  «І пам'ять ожива…»  та   «З любов’ю до рідної землі», які  доповнювались розповідями,   знайомлячи з книгами, представленими на книжковій  викладці.
Багато цікавого дізналися присутні з історії про наш край, про відомих та визначних людей, які жили і приїжджали до нашого краю , знайомлячись з книгою  відомого кіровоградського краєзнавця  В.Босько «Історичний календар Кіровоградщини на 2013 рік. Люди. Події. Факти».
 Провідний бібліотекар розповіла цікаві і маловідомі факти біографії письменників  діаспори   - письменників-земляків :  це і український Марко Поло  - Яр Славутич;  співець степової Елади Євген Маланюк ; неперевершений майстер афоризму, блискучий лірик, мемуарист, „ясновидящий пророк” Дон-Амінадо, який 80 років  тому передбачив розпад СРСР і наступні події;  і незламна духом Олена Журлива,  над якою усе життя висів тягар її власного псевдоніма; і  перекладач на  сучасну українську мову літопису «Повість минулих літ» Віктор Близнець ;  і невтомний, неспокійний, шукаючий, молодий душею  Василь Козаченко і багато інших , не менш цікавих імен з нещодавно виданої  краєзнавчої хрестоматії «Блакитні вежі»   в 2-х т. 

ЗШ №6  учні 10 - А класу


В рамках проекту бібліотекар  зробила  огляд краєзнавчих видань центральної районної бібліотеки, брошур та буклетів. :  «Видатні люди Новоукраїнщини», «Письменники – земляки степового краю», «З любов’ю до рідної землі», «Творче досье Костя Лавро».
Юнацтву було презентовано  також краєзнавчі сторінки сайту ЦРБ,  ОУНБ ім. Д.І.Чижевського та  Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка.

Школярі проявили велику зацікавленість, тому що більшість імен    наших земляків їм відкривались вперше : знайомились  з  віршами   поетів – земляків, обговорювали  їх та вислювали свою думку , ставили багато запитань...


ЗШ №8  учні 11 класу





Ми, володарі безцінних книжкових багатств, як ніхто інший обізнані з друкованими джерелами, у яких висвітлено краєзнавчі аспекти нашого краю. Тому, одним із основних завдань бібліотечної роботи є прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті, культури, виховати почуття патріотизму у молоді.  Не випадково, приміром, сучасна російська поетеса Анна Аркатова, яка народилась у Ризі, але середню школу закінчила у м. Кіровограді, відзначає: „Потом я, конечно, не упускала случая похвастаться, что жила на родине А.Тарковского и Дона-Аминадо”.



Немає коментарів:

Дописати коментар