середа, 22 квітня 2015 р.

Урок – застереження «Шкідливі звички – геть!»

Про шкоду паління , алкоголю та наркотиків  говорять багато. Проте неспокій учених, лікарів, педагогів, викликаний поширенням цих згубних звичок, зростає, оскільки поки що значна кількість людей не вважають їх шкідливими для здоров’я.
Результати досліджень свідчать про те, що багато людей набули цих звичок у підлітковому віці. Тиск з боку товаришів  і бажання бути схожими на дорослих спонукають молодих людей до паління та вживання спиртних напоїв.
З метою формування у підлітків правильного уявлення про здоровий спосіб життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих і профілактики паління, пияцтва, наркоманії проведено урок – застереження «Шкідливі звички – геть!» з учнями 9-х класів Новоукраїнської гімназії № 7. Захід підготовлено спільними зусиллями працівників центральної районної  бібліотеки та районного центру зайнятості .
Бібліотекар  провела бесіду зі школярами, звернула увагу на те, що шкідливі звички і школяр несумісні. Шкільні роки – це роки фізичного та розумового зростання, тому організму потрібно багато сил, щоб упоратися зі всіма навантаженнями. Паління ж уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. Також чимало представників юного покоління потрапляють і під згубну залежність від пива. Один літр пива міцністю в 5 градусів є еквівалентом 125г горілки. Як показують останні дослідження ВООЗ, в Україні вживає пиво кожен третій підліток у віці 12 років, а у віці 13 років – двоє з кожних трьох. Пристрасть до пива підриває роботу організму ще підступніше, ніж горілка.
Спілкування з дітьми супроводжувалося відео презентаціями  про шкідливість тютюнопаління, алкоголю та наркотиків на організм людини. Школярі під час заходу виявляли неабияку активність і зацікавленість.  Приємним є той факт, що останнім часом все більше молодих людей підкреслено негативно ставляться до спиртного та тютюнопаління. Вони орієнтуються на здоровий спосіб життя. Але щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнювати осмисленими заняттями. «Хто хоче що – небудь зробити, шукає
засоби. Хто не хоче робити нічого, шукає причини », - свідчить відомий афоризм. Чим цікавіше, змістовніше буде дозвілля, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками, які починаються від неробства. Всім нам потрібно пам’ятати: здоров’я, радість життя і щастя – в руках кожної людини!

Немає коментарів:

Дописати коментар