вівторок, 27 лютого 2018 р.

Засідання Академії здорового довголіття


Академія здорового довголіття



Чергове заняття членів Академії активного довголіття, яке проведено 22 лютого 2018 року стало надзвичайно насиченим та змістовним.
Розпочалося заняття слайд - презентацією «Антон Макаренко: педагогічна спадщина та освітня діяльність» до 130-річчя з дня народження українського письменника і талановитого педагога, ім’я і праці широко відомі за кордоном. Сторінки презентації присвячувались основним фактам біографії А.С. Макаренко, його педагогічним принципам, методам виховання, трудовому та сімейному вихованню, вихованню в колективі,  дисципліні і режиму  у вихованні.
         А.С. Макаренко приділяв увагу вихованню громадянських якостей дітей у сім’ї. У "Книзі для батьків" міститься багато корисних порад щодо виховання працелюбства у сім’ї, здійсненні статевого виховання, формування культурних навичок тощо. 
Досвід А.С. Макаренка як соціального педагога, унікальний. Мало хто в історії соціальної педагогіки зумів так вдало втілити свою теорію в практику і добитись вражаючих результатів, маючи справу з важкими підлітками. Слухачі активно доповнювали презентацію зі своїх педагогічних фактів.
Наступна сторінка заняття -  історичний портрет - «Отаман Степової дивізії» присвячувалась  120-річчю з дня народження Костя Степового-Блакитного (справжнє прізвище Костянтин Юрійович Пестушко), уродженця с. Ганнівки на Катеринославщині (зараз Петрівського району Кіровоградської області), визначного діяча українського національно-визвольного руху, командира легендарної повстанської Степової дивізії, Головного атамана Холодного Яру. Протягом  багатьох десятиліть це ім’я, як і імена інших діячів національно-визвольного руху, було під суворою забороною, а якщо й згадували про них, то лише як про ворогів народу. 
         Кость Пестушко був сином заможного селянина з с. Ганнівки. З 1918 року перебував у армії УНР, а в 1920 створив повстанський загін «Степова дивізія», що налічував у своєму складі близько 20 тисяч вояків. Очолював повстанський рух та вів активну боротьбу проти більшовиків на теренах Катеринославщини (сучасна Дніпропетровщина). Загинув 9травня 1921 року у Ганівці в бою з підрозділом криворізьких чекістів у віці 23роки.
        
З нетерпінням присутні чекали годину корисних порад «Наші друзі - вітаміни», адже вітаміни необхідні кожній людині. Ці органічні речовини, такі важливі і необхідні в невеликих кількостях у харчовому раціоні, беруть участь у самих різних реакціях для забезпечення нормальної життєдіяльності організму. Потреба в тих чи інших вітамінах змінюється в залежності від віку, статі, стану здоров'я, способу життя.
Чим старшою стає людина, тим в більшій кількості корисних речовин і елементів потребує її організм, тому вітаміни для літніх людей старше 60 років просто необхідні. Тільки при їх достатку всі обмінні процеси в організмі будуть протікати максимально правильно. Присутні пригадали українські приказки  про здорове харчування і погодилися, що  завдяки щоденному вживанню всіх необхідних вітамінів, організм буде нормально функціонувати, а проблем зі здоров'ям стане в рази менше.

Немає коментарів:

Дописати коментар