вівторок, 27 березня 2018 р.

Краєзнавче інформ –досьє «Старі фотографії розповідають»


В рамках  краєзнавчого проекту «Моя земля – початок України» продовжується знайомство молоді з відомими-невідомими іменами Єлисаветградщини.  
Кіровоградщина багата на талановитих ентузіастів, українців та українок, що жили не для себе, а для людей, творили лише через бажання і натхнення звеличити рідну землю,  народ. Вони різняться віком, професіями, життєвим досвідом, проте їх об`єднує одне: всі вони українці, патріоти своєї справи і держави. В рамках проекту старшокласникам  Новоукраїнської ЗШ №6  для ознайомлення запропоноване краєзнавче інформ – досьє «Старі фотографії розповідають»  та мультимедійна  презентація «Імена що стали історією».
Бібліотекар познайомила присутніх з цікавими і маловідомими фактами біографії  земляків   -  ювілярів 2018р.:   В. Логвиненко,  Т.  Масенко,  М. Голбштейн  та іншими, не менш цікавими іменами. Серед них:  Г. Флоровський  (125 років) -  релігійний мислитель, богослов і історик, один із засновників Всесвітньої ради церков.  Народився у  родині священника (Єлисаветград), навчався і викладав у Новоросійському університеті.  
Семе́ненко  Олекса́ндр Плато́нович, в еміграції Oleksander Semenenko (*27 серпня 1898, Єлисаветград — 1 червня 1978, Нью-Йорк) — український адвокат і громадський діяч, письменник-мемуарист. Обирався головою Фундації УВАН.
Цікава постать  Дудіна (Марцинкевич) Самуїла Мартиновича    (21 серпня 1863 р., с. Рівне,– 9 липня 1929 р., с. Сабліно, Ленінградська область). Живописець, мистецтвознавець, перший в Росії етнограф-фотохудожник.  Народився у родині сільського вчителя. Хист до малювання виявив у ранньому віці. За кількістю та різнобічністю своїх обдарувань Дудін нагадував «ренесансних людей»: художник, вчений-орієнталіст та етнограф, колекціонер, бібліофіл, учений-мандрівник (учасник декількох наукових експедицій у Монголію, Туркестан та Західний Китай).  Приємно відзначити, що у творчості Дудіна-художника присутня й українська тематика. Зокрема у 1911 році він виконав 27 ілюстрацій до петербурзького видання «Кобзаря», ілюстрував повісті Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Миргород». Одним словом, наш земляк був своєю людиною відразу в двох академіях – Академії мистецтв та Академії наук.

160 р. виповнюється нашому земляку Фе́дору Васи́льовичу Леви́цькому (1858 -1933). Український актор, режисер, театральний діяч. Закінчив духовну семінарію, вчителював у Новоукраїнці в 1877—1887. 1881 р. заснував аматорський театральний гурток. Працював у трупах М. Кропивницького, театрі М. Садовського (1909-1917 рр., м. Київ), Українському театрі «Жовтень» (1930-1931 рр., м. Ленінград).  Мав власну трупу (1905-1908 рр.).
Під час заходу  учні відкрили для себе нові імена, дізналися багато цікавих та невідомих фактів про наших земляків.

Немає коментарів:

Дописати коментар