пʼятниця, 3 лютого 2023 р.

Насильство - це не завжди булінг!

1 лютого 2023 року відбулася чергова зустріч учасників Батьківського клубу, що діє на базі Новоукраїнської центральної бібліотеки. Зустріч присвячувалась актуальній нині темі – булінгу в середовищі школярів.

Розібратися у відмінностях між насильством, конфліктом, кібербулінгом та булінгом у школі, його видами допомогли присутнім модератор кіноклубу Docudays UA Тетяна Сава, старший інспектор ювенальної провенції, лейтенант поліції Ольга Ляшенко, завідувачка Новоукраїнського бюро правової допомоги Олена Августюк, психолог Новоукраїнського районного відділу пробації Тетяна Філіна, які завітали на захід. Спочатку увагу присутніх акцентовано на сутності булінгу як явища, його причинах, а також переліку служб, куди бажано звертатися потерпілому за допомогою та яка відповідальність чекає на кривдника. Запропонований до перегляду документальний фільм режисера Лі Гірша "Булер" оснований на реальних прикладах з життя американських дітей, які не схожі на інших, показав, як тяжко комунікувати з однолітками, знайти друзів, коли тебе не сприймають та постійно вчиняють насилля  у освітньому просторі. Надалі відбулося обговорення фільму. Школярі та дорослі поділилися власними враженнями після перегляду фільму, визначили в яких епізодах фільму присутній булінг стосовно головного героя Алекса та ще раз пригадали, яких видів він є та які сторони беруть у ньому участь.

І бібліотекар, а також всі запрошені гості, наголосили на тому, що замовчувати про це ганебне явище не можна, будучи у ролі спостерігача чи постраждалого. Чим довше приховується проблема, тим більших обертів вона може набрати. І це добре видно з історії Алекса, допоки батьки не дізналися про те, що їх дитина потерпає від фізичних та психологічних знущань однолітків, ситуація не змінилася б на краще.Обговорили і епізоди та фрази  із фільму, які "зачепили" в саме серце глядачів.

"Така гарна школа і таку приховує негарну історію. Адміністрація закладу, на мою думку,- сказала Аліна, - тут виступила більше  у ролі спостерігача, хоча б мала припинити знущання".

"А мене вразили слова Алекса, який сказав, що вже він так втомився від образ, що відчуває, що сам скоро стане булером",- сказав Микола. І це, дійсно, може бути так, тому що якщо тебе постійно ображають, то ти в майбутньому можеш озлитися на усіх і теж почати булити.

"Мені сподобалися слова мами, яка сказала, що якби однолітки краще б пізнали хлопчика, то кращого б друга вони не знайшли",- сказала Марія, - і це 100%, бо він добрий та щирий"

"А я запам'ятав, як Алекс сказав, що він почувається чужим, ніби не звідси, і це показує його самотність."

Завершилася ж зустріч теж фразою з фільму, яку сказала мама Алекса: "Якщо ви проснулися, встали з ліжка та повернулися додому до свого ж ліжка, при цьому за день нікого не образили, тоді цей день ви прожили не даремно.

Бажаємо проживати дні гідно!"

Зустріч проведена в рамках проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) "Швидке реагування в Кіровоградській області для задоволення потреб дітей та їхніх опікунів, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні".


Немає коментарів:

Дописати коментар