четвер, 21 вересня 2023 р.

Минуле у наших серцях

22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави. Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. З почуттям безмежної подяки ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Але з 2014 року і в 2022 році багато партизан з'явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним російським загарбникам на тимчасово окупованих росією територіях України. Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують дива відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі.

На замовлення бібліотекарів ДНЗ ПТУ -40, бібліотека провела краєзнавчий екскурс до Дня партизанської слави "Минуле у наших серцях" для учнів першокурсників. Бібліотекар розповіла молоді про партизанський рух на території Новоукраїнщини, про підпільні організації на окупованих територіях та про земляків – патріотів.

Щоразу, під час проведення таких заходів, бібліотека презентує книги К.Врадія (Береста) про підпільників Новоукраїнського району, багатьох з яких автор знав особисто, адже входив до складу підпільної групи В.Поповкіна, що діяла в Новоукраїнці та Помічній. Війна застала його 16-річним хлопцем у рідній Новоукраїнці. Тут він долучився до підпільної групи, яка відносилась до розвідувальної групи 3-го Українського фронту, яку очолювала Ксенія Троїцька. Іншу таку групу, в Новоукраїнці, очолювала розвідниця другого розвідвідділу 2-го Українського фронту Абалова. Молодіжна організація налічувала близько тридцяти чоловік.

Костянтин Врадій воював в партизанських загонах, що діяли в Новоукраїнському районі. Він - автор книг "Люди уходят в ночь", "Нас водила молодость", "Батько Долженко", "Незабутнє", "Патріоти Кіровоградщини у ворожому тилу" та ін. про діяльність підпільників, спогади колишніх партизан Кіровоградщини та страждання, що випали на долю жителів окупованих територій.

Інформацію про партизанський рух у роки війни учні поповнили, переглянувши книжкову викладку "Ще довго в пам’яті болітиме війна…" та відвідавши міський краєзнавчий музей, ознайомились із матеріалами стендів про дані події в м. Новоукраїнці.

Пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій та речей і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці перемоги над фашизмом. А ми, сучасні українці, про їхні бойові подвиги, їхнє героїчне життя можемо дізнатися сьогодні тільки із зафіксованих спогадів, кінофільмів, творів художньої літератури.

Наш обов’язок – згадувати про них не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто здобував цю перемогу, хто загинув у цій страшній війні.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар