У кожної місцевості є свої особливі події і дати, які щемлять раною в серці, живуть у пам’яті її жителів. Такою особливою та пам’ятною датою для жителів Новоукраїнської міської територіальної громади є 17 березня, адже саме 17 березня 1944 року війська 2-го Українського фронту звільнили місто та населені пункти громади від німецько – фашистських загарбників.Згадати хід подій березня 1944 року, воїнів - визволителів, які першими вступили в місто, емоції та реакції жителів, що зустрічали своїх визволителів, а також трагічні втрати в роки Другої світової війни та провести паралелі і порівняння з подіями нинішньої російсько-української війни, яка триває на території України більше трьох років до міської центральної бібліотеки завітали учнів КЗ "Новоукраїнський професійний ліцей КОР" з бібліотекаркою В. Кузьміною. Переглядаючи кадри відеофільму присутні пригадали страхіття фашистської окупації міста, масові розстріли земляків в Гусарському урочищі, діяльність молодіжного підпілля на чолі з Володимиром Поповкіним; етапи визволення Новоукраїнщини, тих, хто поліг на полі битви, визволяючи наше місто, а також події вже сучасної російсько-української війни та її Героїв – земляків, які загинули, захищаючи суверенітет України. Пам'ять про загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.
А пам'ять живе поряд із нами - на пам’ятниках і обелісках, вона на сторінках книг, в миттєвостях закарбованих на фото, кадрах кінохроніки, вона відтворена в кінофільмах, спогадах, піснях. Увагу молоді акцентовано і на матеріалах виставки документів "Все пам’ятає батьківська земля – і грім гармат, і визволення день", зокрема інформаційних матеріалах виставки та книгах земляків: - краєзнавця Анатолія Ковирьова і Константина Береста, які знайомлять читача з перебігом подій на території Новоукраїнщини більше ніж вісім десятиліть тому.
Все далі в минуле відходять страшні роки Другої світової війни. І скільки б не змінювалось поколінь на землі, вони повинні знати і шанувати воїнів тієї війни і пишатися подвигами сучасних героїв, що нині виборюють свободу і незалежність України. Герої не вмирають. Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.
Немає коментарів:
Дописати коментар