четвер, 22 листопада 2018 р.

Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
22 листопада 2018 року в читальну залу центральної бібліотеки міста на годину жалоби «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав» запрошено учнів 9 класу  НВК гімназії «Лідер» (кл. кер. Каєнко О. В.).
Мета заходу: висвітлення теми Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, усвідомлення його трагізму у долі рідного народу, формування  у підростаючого покоління громадянської відповідальності за майбутнє Вітчизни, сприяння зростанню патріотичних почуттів.
Учасникам заходу було запропоновано переглянути відеопрезентацію «Голодомор в Україні .1932-1933рр.»,  документальний відеофільм «Чорним по білому», які висвітлили страшну статистику періоду Голодомору, коли щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.
Учні підготували та поділилися з однокласниками  жахливими розповідями про страшний голодомор зокрема,  фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї з книги А.Ковирьова «Новоукраїнка: правда про голод 1932- 1933 року мовою документів  епохи та у свідченнях очевидців».  
Бібліотекар  звернула увагу учнів на  виставку –реквієм "Чорна сповідь моєї Вітчизни", де представлені документальні книги та статті, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь", У. Самчука "Марія", інш. 
Захід закінчився зворушливою піснею «Свіча» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору та хвилиною мовчання.

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.

Немає коментарів:

Дописати коментар