вівторок, 20 листопада 2018 р.

Толерантність врятує світ


16 листопада світ відзначає  Міжнародний день толерантності. До цієї дати центральною бібліотекою міста для учнів 10 –Б класу (кл. кер.Кріцька Н.І.)  проведено урок толерантності «Пізнай себе  - зрозумій іншого». 
Важливо, щоб фундамент толерантності було закладено в дитинстві, бо чим старша людина, тим важче їй змінювати свою ідентичність. Діти і молодь - люди майбутнього: у них свій стиль, манери спілкування, своє мислення, вони несуть в життя свої норми. Було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність.
Присутні ознайомилися із презентацією «Толерантність врятує світ», з ознаками толерантної людини та визначилися як кожен з них розуміє принципи толерантності, а саме - «Бути толерантним: що це означає для тебе?» - «милосердя», «терпимість», «взаємоповага», «що таке добро?» «потрібно поважати, розуміти, цінувати людей, які оточують тебе», «поважати чужу думку», та інш.
Кожна людина у своєму житті здійснює як толерантні, так й інотолерантні вчинки. Але здатність вести себе толерантно може стати особистісною рисою і зможе забезпечити успіх у спілкуванні. Бібліотекар навела приклади таких вчинків і також акцентувала увагу учасників на зустрічах, які відбуваються   в рамках соціально-освітнього туру «Ті, що вражають» в багатьох містах України, в т.ч. і в Кропивницькому. Проект реалізується командою ТСН спільно з Посольством Великої Британії в Україні та має на меті надихнути українців на створення сучасних, зручних та доступних міст, привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, та домагатися позитивних змін у їхньому рідному селі чи місті. У програмі також мотиваційні виступи кропивничан – спецпризначенця 3-го полку, “Народного героя України” та учасника проекту “Переможці” Вадима Довгорука та авторів проектів, спрямованих на працевлаштування людей з інвалідністю. Присутні з цікавістю сприймали почуте, прочитали вірші  Олеся Степаненка, розпитували про кропивницьких  «переможців».
Для того, щоб бути толерантною людиною потрібно самореалізовуватись, самовдосконалюватись, виховувати в собі ті якості, що будуть наповнювати наше буття тільки позитивними емоціями і кожною щасливою хвилинкою нашого життя. Бо тільки таким чином можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігаючи при цьому самобутність і унікальність. Спілкуймось толерантно, нехай кожен з нас пробудить в собі людські почуття щирості і доброти.
Де ж шукати толерантність сучасним українським дітям і молоді? Школою ненасилля, свободи, толерантності перш за все, мають бути освітні заклади та бібліотеки.  Про все це йшлося на заході. Тож давайте будемо толерантними. В умовах сьогодення будемо  готовими певною мірою  реагувати на зовнішній світ через довіру, співпереживання, вміння вести конструктивний діалог. Міжнародний день толерантності має нагадати нам про необхідність без агресії сприймати думки, погляди та ідеї, які не збігаються із власними, про терпимість до чужого способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв, цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду.

Немає коментарів:

Дописати коментар