понеділок, 26 листопада 2018 р.

Рабство ХХІ століття


26 листопада 2018 року до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля над жінками та в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насилля» центральною бібліотекою міста для учнів ДНЗ ПТУ №40 проведено бібліомікс «Рабство ХХІ століття».

Мета заходу   розширити знання молоді про права людини, насильство та його види; формувати навички правомірної поведінки, вміння самостійно ухвалювати безпечне рішення про своє майбутнє, відстоювати власну думку, виховувати толерантність у ставленні до людей.
Інформаційний блок заходу познайомив учнів з термінами «рабство», «насилля»,  «торгівля людьми», а також з основними документами, які захищають права людини та надав їм відповіді на наступні  запитання:
- «Що підштовхує дівчат до торгівлі власним тілом?»;
- «Існує думка, що деяких дітей усиновлюють за кордоном, аби використати для трансплантації органів. Чи це дійсно так?»;
- «Якщо наші земляки постраждали від торгівлі людьми, до кого вони  можуть звернутися за допомогою?» та ін., а  також чи є випадки торгівлі людьми і  в м. Новоукраїнка . 
Обговорюючи цю тему бібліотекар рекомендувала  також познайомитись з буклетами  «Дізнайтеся більше про роботу за кордоном», «Не стань товаром!», які давали відповіді на запитання «Що робити, перш ніж підписати контракт», «Яку інформацію залишати рідним перед від’їздом», «Куди можна звернутися за кордоном, якщо виникнуть проблеми» та ін.
Також бібліотекар пояснювала молоді, як подорожувати безпечно та не потрапити до рук торгівців людьми, чи то в Україні, чи то за кордоном.
І ось у Міжнародний день боротьби з рабством,  ще раз хочеться  нагадати мешканцям нашого міста, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі. Убережіть себе та своїх близьких, будьте проінформовані!

Довідка:
Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня. Саме цього дня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Проблема рабства лишається актуальною і тепер, коли за вікном 21 століття. Звичайно, сьогодні термін “рабство” частіше використовується у розумінні  насильницького примушення людей для виконання певної роботи. Сучасним рабством сміло можна назвати торгівлю людьми. І, на жаль, наша держава є однією  із основних країн походження жертв нелегального продажу людей.
Багато хто вважає, що рабство – це щось із далекого минулого. Але нелюдські умови праці та торгівля людьми – сумні реалії сьогодення.


Немає коментарів:

Дописати коментар