вівторок, 19 березня 2019 р.

Щоб пам’яті вогонь не згас


17 березня   – день  визволення  міста  Новоукраїнка від  фашистських загарбників, це день завершення неймовірних страждань, величезних труднощів і надлюдських випробувань, які принесла із собою війна, це знаменна  та пам’ятна дата для кожного новоукраїнця.    Цій визначній події передувала героїчна боротьба наших визволителів на фронті і в тилу. У боях за звільнення нашого міста воїни віддали найдорожче що мали -  життя.
Важка сторінка історії перегорнута, а пам’ять і слово живе. Для збереження пам’яті про найкривавішу подію в історії людства  Другої світової війни та моменти визволення кожної ділянки рідної землі,  в приміщенні центральної бібліотеки міста за участю представників міської ради, учнів 11 кл. ЗШ №6 (кл. кер Мамалига Н.Г), громадськості міста  проведено годину пам’яті «Щоб пам’яті вогонь не згас» та презентацію буклету виготовленого за сприяння виконавчого комітету Новоукраїнської м/р до 75 – річчя визволення м. Новоукраїнки.
Присутні пригадали страхіття фашистської окупації міста, масові розстріли земляків в Гусарському урочищі, діяльність молодіжного підпілля на чолі з Володимиром Поповкіним; етапи визволення  Новоукраїнщини, тих, хто поліг на полі битви, визволяючи наше місто та тих, хто живе досі серед нас, потребуючи чуйності і уваги.
Пам'ять про загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.
Заступник міського голови Олександр Миколайович Руденко передав буклети в краєзнавчий музей, ЗШ №6, центральну бібліотеку міста та всім присутнім на заході.
Ветеран, учасник Другої світової війни Клименко Іван Григорович поділився фронтовими спогадами та побажав  всім мирного неба над рідною Батьківщиною.
Так вже повелося, що, де б не була людина, чим би вона не займалась, її завжди супроводжує пісня. І в цей пам’ятний день для всіх присутніх звучали музичні вітання - пісні «Мамине безсоння» та «Перемога» у виконанні П. Олійника. Учень дитячої музичної школи Захар’їн Ярослав (викладач Олійник А. А.) виконав пісню «Будем браття!» та декламував вірш місцевої поетеси Поліни Коган «Баллада Гусарского леса». До поетичних струн доторкнувся  і місцевий поет Олександр Антоненко, який познайомив присутніх з творчістю земляка з с. Кам’яний Міст Вадима Гуржоса прочитавши його вірш «Про маму».
Проведений захід дав змогу підростаючому поколінню  ще раз згадати  час та події, які ми не маємо права забувати.  У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Вічна пам'ять визволителям, полеглим на полі битви! Честь і слава живим героям! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

Немає коментарів:

Дописати коментар