понеділок, 22 квітня 2019 р.

Зупинені миттєвості

Клуб  «Ліра»

І знову краєзнавчі розвідки. На цей раз з учнями 10-Акл. ЗШ №6 (вчитель Унцеску І.В.) . В рамках  реалізації проекту "Моя земля - початок України" і до ювілейних дат письменників - земляків   для старшокласників   ЗШ №6  центральною бібліотекою проведено черговий захід проекту  -   бібліографічний  етюд «Зупинені миттєвості»(засідання клубу  «Ліра»).
За допомогою слайд-презентації увагу старшокласників було акцентовано на цікаві біографічні моменти з життя наших славних земляків.
Нинішньому молодому поколінню майже не відоме ім’я письменника  Григорія Карєва -російськомовного українського письменника.
Карєв Григорій Андрійович, народився 14 лютого 1914 року в селі Бежбайраки Новоукраїнського району (105–р. з дня  народження).
Мріяв стати поетом і моряком. Тема мужності – провідна у творчості нашого земляка. Особливе місце займають твори, присвячені обороні Одеси («Пылающий берег», «Твой сын, Одесса!», «Шли мальчишки в огонь»). Останнім великим твором, «лебединою піснею» Григорія Карєва став роман «Зеленые орехи» (1985). У романі багато реалій Кіровоградщини.
Ще одна Terra Incognita для учнів - Микола Далекий (110 років з дня  народження).
Далекий Микола Олександрович (справжнє прізвище — Алексєєв) народився 9 листопада 1909 року в с. Димине (Новоукраїнський район, Кіровоградська область) - радянський український і російський письменник і сценарист.   Вчився на сценарному факультеті Московського державного інституту кінематографії (1931–1935). Був редактором-консультантом на Київській кіностудії (1936–1937 і 1939 рр.). Учасник німецько-радянської війни, має бойові нагороди. Його відомі твори: «Не відкриваючи обличчя» - 1950, «Практика Сергія Рубцова» - 1957,«Ромашка» - 1959, роман «По живу і мертву воду» - 1968.
І знову Terra Incognita  -  Добровольський Спиридон Петрович   ( 125 р. з дня  народження).
Народився в с. Єлизаветівка   Єлизаветградського повіту Херсонської губернії Російської імперії (нині — село Нововодяне Новоукраїнського району Кіровоградської області).  Закінчив Херсонську військово-фельдшерську школу. Помер 30 листопада 1977 (82 роки) Київ. Український письменник і драматург.   Найбільш відомий  його твір - дилогія:   історичні романи про події російсько-турецької війни 1787—1792 років «Очаківський розмир» (1965) і «Карасунський Кут» (1968; видано як дилогію — К., 1984). Залишив спогади «Про моє дитинство і братову юність» (К., 1971).
 Сучасна  кіровоградська письменниця  -_Полевіна Ольга Миколаївна         (24.07.1959, 60 р. з  дня  народження).

Прозаїк, літературний критик, перекладач, публіцист. Народилася в           м. Кропивницький, де закінчила музичне училище та музично-педагогічний факультет педінституту.
Працює викладачем в дитячій музичній школі. Друкується в обласній і всеукраїнській пресі. Пише російською мовою. Автор книг «Изнанка счастья» (поезія) (2003), «Ветер обманщик» (проза) (2004), «Черное озеро» (фантастика) (2005), романів «Королева полыни», «Круиз по Стиксу», «Санта Лючия», надрукованих в журналі «Український детектив», книги перекладів поем Ліни Костенко.
Це майже невідомі  учнівській молоді імена.  Тож бібліотекар  презентувала наявні у бібліотеці краєзнавчі видання бібліографічні  покажчики, видані бібліотекою та познайомила молодь з сторінками життя та творчості письменників – земляків.
Сподіваємося, що надана інформація не залишила старшокласників  байдужими,  зацікавила їх, допомогла  краще пізнати цих літераторів. Ювілеї письменників - прекрасний привід згадати їх творчість або прочитати в перший раз романи і вірші, на які не вистачало часу або бажання. Все це необхідно зберігати, вивчати та досліджувати, бо це – наша  земля, наша Батьківщина.

Немає коментарів:

Дописати коментар