вівторок, 14 травня 2019 р.

Академія активного довголіття


Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським  святом  любові та турботи за наш спільний дім. Але на жаль, більшість населення планети не переймається екологічними проблемами, не задумується, що поступово знищуючи флору і фауну, забруднюючи воду, повітря, ґрунти, ми позбавляємо себе життєво необхідних умов існування, тобто знищуємо нашу Землю.
Час, коли природа здавалася невичерпною, пройшов, тому сьогодні потрібно активно діяти, починаючи зі свого будинку, місця роботи, населенного пункту. Про це йшлося під час проведення екокруїзу «Чарівність рідної землі» для слухачів Академії здорового довголіття.
Сміття отруює землю під собою, оскільки містить токсичні речовини, що виділяються з пластиків, металевих предметів, електричних приладів, батарейок та іншого сміття під впливом спеки, вологи й інших природних чинників. Харчові відходи приваблюють та сприяють розмноженню щурів та мишей, які, в свою чергу, є носіями небезпечних, навіть смертельних хвороб. Хвороби зі сміттєзвалищ розносять також птахи, собаки та кішки.
Також прибираючи і зберігаючи красоту нашої землі варто знати і пам’ятати про одну з головних причин небезпеки - тривалий період розкладання сміття, яке у більшості випадків супроводжується виділенням токсичних речовин .
Присутні віртуально здійснили екокруїз  природними заказниками Новоукраїнського району: Горіхівська балка, Грузька балка, Явдокимівський ентомологічний заказник  та  Во́йнівський зака́зник, познайомились з рослинами та тваринами нашої місцевості, які занесені до Червоної книги України.

Маючи город на ділянці і займатися ним - це зовсім не нудно, скоріше навпаки, корисно – такої думки дійшли учасники зібрання під час проведення  години корисних порад «Мої три сотки». Успішно вирощуючи на своєму городі різні овочі і зелень, вони охоче ділилися один з одним секретами вирощування на городі різних культур, премудрощами цієї нехитрої та дуже захоплюючої і корисної справи.
Жваве обговорення в учасників викликали методи захисту рослин від шкідників і хвороб, зокрема, які добрива краще всього використовувати, щоб зберегти урожай і не завдати шкоди своєму здоров’ю. Також учасники зустрічі поділились своїми методами вирощування  картоплі, моркви, буряка, огірків та інших овочів на грядці.

Немає коментарів:

Дописати коментар