четвер, 26 грудня 2019 р.

Літературний глобус «Світовий бестселер»


«Почути незнане,
Побачить прекрасне …»

Заключним акордом у низці заходів 2019 року став літературний глобус «Світовий бестселер» (засідання в клубі «Ліра»), проведений центральною бібліотекою міста за участі учнів 11-х класів ЗШ №6. І тема також підбиває підсумок року 2019  - ювіляри 2019 року.
Щороку весь освічений світ відзначає ювілеї великих літераторів світу, які залишили пам’ятний слід в історії літератури. Їх твори виховали не одне покоління та включені в шкільну програму. 2019 рік – рік численних ювілейних дат серед зарубіжних письменників і поетів.  Тож бібліотекар акцентувала увагу старшокласників на творчості Вільяма Шекспіра, Оноре де Бальзака, Ернеста Хемінгуея та Шолом Алейхема.
    Вільям Шекспір (455 р. з дня народження) ​​- найвідоміший англійський автор епохи Відродження, ім'я якого відомо далеко за межами Англії. Існує ряд гіпотез, що під ім’ям Шекспіра ховається зовсім інше історичне обличчя.
Книги Вільяма Шекспіра можна купити в будь-якому куточку планети. Їх видають багатомільйонними тиражами, на них посилаються, їх цитують. За мотивами книг знято безліч фільмів. Творчість Вільяма Шекспіра ніколи не вийде з моди, тому що підняті в ньому теми любові і ревнощів, дружби і зради, благородства і підлості, влади і смиренності актуальні завжди.
  20 травня минуло 220 років від дня народження відомого французького письменника, доля якого тісно пов′язана з Житомирщиною, Оноре де Бальзака. У Верхівні під Бердичевом проживала жінка, якій Бальзак подарував своє серце та яка стала його офіційною дружиною, – Евеліна Ганська.
21 липня 2019 року виповнилося 120-років із дня народження Ернеста Міллера Хемінгуея, американського письменника та журналіста. Людина, саме життя якої може стати сюжетом захоплюючої книги, увійшов в історію як один з найвизначніших письменників, володар Пулітцерівської та Нобелівської премії з літератури.
Він любив котів, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, снайпером, військовим кореспондентом, заходив у клітки з левами, обожнював сафарі, ловив акул, мав чотири пристрасні шлюби, пройшов дві світові війни, був поранений, побував в численних аваріях, двох авіакатастрофах та ледь не загинув під час лісової пожежі, переніс малярію, сибірську виразку, гепатит, безліч переломів та струсів мозку,  а в  результаті покінчив життя самогубством застрелившись з рушниці…
"Шолом алейхем" – традиційне єврейське привітання, яким обмінюються при зустрічі. Воно у перекладі означає – "Мир вам!" Такий псевдонім вибрав собі письменник, який завжди писав про народ і для народу.
ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ – літературний псевдонім Рабиновича Соломона Наумовича – класика єврейської літератури, що писав свої твори івритом і російською мовою. Народився 2 березня 1859 року (160 років з  дня народження)  в українському містечку Переяславі, нині Переяслав-Хмельницький. Життя митця було тісно пов'язане з Україною.
Ювілеї письменників –– прекрасний привід згадати їх творчість або прочитати в перший раз романи і вірші, на які не вистачало часу або бажання. Бібліотекар за допомогою слайд-презентації  познайомила учнів з  цікавими та невідомими фактами життєвого та творчого шляху  ювілярів. Засідання продовжилося  в формі зацікавленого спілкування   та доповнювалось  вчителями Кріцькою Н.І та Унцеску І.В.
Письменники, поети, художники живі до тих пір, доки їх творіння захоплюють людей.
Сподіваємося, що надана інформація не залишила старшокласників  байдужими,  зацікавила їх, допомогла  краще пізнати цих літераторів.

Немає коментарів:

Дописати коментар