понеділок, 10 лютого 2020 р.

Сто років боротьби

Першому досвіду українського державотворення у ХХ столітті, зокрема -  100-річчю подій  Української   революції 1917 – 1921 років присвячувалось чергове заняття слухачів Академії здорового довголіття під назвою «Сто років боротьби».
Учасники заходу розглянули історичні аспекти, які передували Українській революції, згадали хронологію утворення та діяльності УНР, провели паралелі між подіями сторічної давнини та сьогодення у політичній та державотворчій площині. У ході дискусії присутні   висловили спільну думку, що події, які сталися 100 років тому були переламними й досі визначають сьогодення України. Саме тоді українці отримали практичний досвід створення держави у ХХ столітті, а поняття України вперше за кілька століть з суто географічного перетворилося і на політичне - УНР була офіційно визнана рядом держав.

Заглибитись в історію подій Української революції 1917-1921 років присутнім допоміг  директор краєзнавчого музею Микола Олексійович Гаращенко. Він зазначив, що споглядаючи у минуле, ми можемо говорити не лише про важливість та ідейну значимість Української революції, а й про тогочасні помилки і прорахунки. Минуле не змінити, проте варто взяти найцінніші уроки. У силах кожного з нас жити так, аби не було соромно перед першими українськими державотворцями, перед Героями Небесної Сотні і загиблими воїнами сучасної  війни.
В читальній залі центральної бібліотеки міста діє книжкова виставка, присвячена подіям 100-річчя Української революції 1917-1921рр. «Через терни перешкод – до волі й незалежності», матеріали якої більш детальніше розкривають причини і здобутки революції, її поразки та знайомлять з відомими політичними діячами  та учасниками визвольних змагань того періоду.

Немає коментарів:

Дописати коментар