четвер, 3 вересня 2020 р.

Рідне місто пізнаю


          У працівників центральної  бібліотеки міста  вже стало доброю традицією проводити в День знань перший урок для своїх юних читачів. Цьогріч це учні 8 кл.  ЗШ №6 (кл. керівник Корінна О.В.), які завітали на краєзнавчий екскурс «Рідне місто пізнаю» присвячений 250-річчю з дня заснування міста Новоукраїнка та 5-ої річниці утворення Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади.

Розпочався урок з перегляду відеоролику  О.Кожухаря  «Степова Новоукраїнщина» на пісню «Новоукраїнський вальс» (муз. Д. Валуци, сл. В.Дануци у виконані В. Фулги).

Здійснюючи слайд-подорож "Новоукраїнка: вчора, сьогодні, завтра»", учні доповнювали інформацією  про архітектуру міста, старовинні будівлі  та  промислові підприємства, які працювали в місті: маслосирзавод, цукровий, цегельний  та щебеневий заводи,      харчокомбінат,   промисловий і побутовий комбінати, меблева фабрика "Зірка",   автопідприємство, "Міжколгоспбуд",   райоб’єднання "Сільгосптехніки",    міжрайбаза  та інш. 

Млин Вігдора Варшавського – один з головних символів міста Новоукраїнки.  Колись ця цегляна п’ятиповерхова будівля була відома на теренах Європи і Росії як Мельзавод №3 Варшавського. В усіх куточках Росії, Західній Європі знали продукцію Вігдора Варшавського. Будував Вігдор Варшавський мости й дороги, зокрема через річку Чорний Ташлик збудував міст. На його кошти збудовано декілька визначних будівель у Новоукраїнці, які нині (як і млин) охороняються державою як пам’ятки історії та архітектури. Це приміщення синагоги – тепер дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки, єврейська релігійна школа-хедер – тепер районний відділ поліції та ряд інших будинків.

Доповненням до заходу стала книжкова виставка «Рости і квітни рідне місто», інформаційні викладки  та фотографії з краєзнавчого музею.


Немає коментарів:

Дописати коментар