середу, 6 листопада 2019 р.

Веселкова наша мова


“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний
                                                                                                                                                                                                    
Напередодні відзначення Дня  української писемності та мови працівники Новоукраїнської міської центральної бібліотеки завітали до ДНЗ ПТУ №40 з мовознавчою годиною «Веселкова наша мова» та познайомили учнів з історією свята, особливостями його відзначення, красою української мови, історією літописання, яке почалося в Україні дуже давно, майже одночасно із запровадженням християнства на землях України.
Увазі присутніх представлено мультимедійну презентацію про виникнення писемності. Це була подорож від перших спроб письма на кам’яних плитах до сучасного, від малюнків та ієрогліфів – до сучасного алфавіту, творцями якого є брати Кирило та Мефодій. Присутні ознайомились із двома різновидами старослов’янських писемних знаків – кирилицею та глаголицею. Згадали найвидатнішу пам’ятку літератури Давньої Русі “Слово о полку Ігоревім”. Не залишились поза увагою і стародавні літописи – “Повість временних літ”, “Літопис Самовидця”, “Літопис Григорія Грабянки”, “Літопис Самійла Величка”, перша друкована книга “Апостол” та діяльність основоположника українського друкарства Івана Федорова.
Учні  підготували вислови про мову відомих людей та мали можливість показати свої  набуті раніше знання  під час проведення «Мовознавчої вікторини».
Також традиційно напередодні дня української писемності та мови відвідувачам бібліотеки презентована книжкова виставка «Яка чудова українська мова», що експонує видання, які поглиблять знання відвідувачів про мову як основу духовності, допоможуть виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської, спонукатимуть читачів до роздумів про  свою приналежність до українського роду.

Немає коментарів:

Дописати коментар