понеділок, 18 листопада 2019 р.

Майдан. Еволюція духу

…Коли розколюється світ
На до і після
Вчора й завтра,
Коли на горло нашій пісні
Нахабно накладають лапи
І обривають наш політ,
Тоді з’являються майдани,
Тоді мільйони в унісон
Співають гімни і молитви,
І діє тут один закон –
Закон об’єднаної сили,
Закон завзяття й боротьби.
Ми в бога волі попросили
І вперто йдемо до мети…
(Людмила Пуляєва)


День Гідності та Свободи – свято, що встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
18 листопада 2019 року пригадати події Революції Гідності  до читальної зали центральної бібліотеки міста на годину – реквієм «Майдан. Еволюція духу» завітали  учні 8-го класу ЗШ №6 (кл. кер. Гальченко Л. В.).
Влучно, чітко і не без щему у серці бібліотекар ознайомила присутніх на заході гостей із хронологією визначальних подій народного руху боротьби за незалежність, свободу та самовизначення, особливий акцент роблячи на кривавих подіях у самому  серці столиці – Майдані Незалежності. Учні отримали грунтовну інформацію про перебіг подій Революції Гідності, її причини та наслідки.  Своїм баченням цих революційних подій поділився директор Краєзнавчого музею Новоукраїнського району Гаращенко М. О. Про героїв Майдану, надії, втрати і перемоги України, великий крок на шляху до волі українського народу говорили присутні під час зустрічі.
Шість років відділяють нас від Революції Гідності, давно розвіявся дим над Майданом та лише зазвучать перші акорди пісні «Пливе кача…», як на очі навертаються сльози, а пам’ять повертає до трагічних і героїчних подій зими 2013-2014 років, що змінили життя всієї країни.
Увагу присутніх також звернуто на книжкову виставку «Майдан. Революція духу», що знайомить відвідувачів бібліотеки з хронологію подій Революції Гідності, містить фотодокументи та сучасні українські художні книги, що містять художнє відображення боротьби за національну гідність та незалежність України на сучасному етапі історії.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар