понеділок, 25 березня 2024 р.

Традиційні українські прикраси

 Розв’язана Росією повномасштабна війна змусила нас до переосмислення та більш глибшого пізнання історії власної країни, пізнання традицій та культури України.

Популяризуючи культурні надбання українців, Новоукраїнська центральна бібліотека 23 березня 2024 року, в рамках діяльності Батьківського клубу, організувала в своїх стінах творчу зустріч з майстринею Ганною Парфентьєвою. Зустріч присвячувалась традиційним українським прикрасам, їх різновидам, символізму і ролі у сучасному світі, адже сучасна жінка не може уявити своє життя без прикрас. Українська жінка здатна вишукано прикрасити себе і все довкола. Інформація від майстрині про різновиди українського автентичного намиста: згарди, баламути, цятки, пацьорки, ковтки, салби, кризи, силянки, дукачі і дукати та багато іншого, захопила жінок і дівчат, що цього дня завітали на зустріч. Ці всі прикраси носили наші прабабусі, вони мали особливе значення та навіть були оберегами. Наприклад, намисто захищало від злих сил та зурочень, а також було символом здоров’я та дівочої вроди.

Зараз, в сучасному світі, майстри України відновлюють прадавні звичаї, створюють прикраси за автентичними зразками. Старовинні унікальні намиста майже не збереглися, тому що були відібрані, вкрадені совітами впродовж першої половини 20 століття, переважно у роки Голодоморів.

Зустріч проведено в межах проєкту "Комплексна підтримка місцевих та регіональних органів влади у наданні інтегрованого пакету соціальних послуг та пільг у Кіровоградській та Полтавській областях та м. Кривий Ріг", яка реалізується Дитячим фондом ООН UNICEF в партнерстві з Благодійним фондом "Безпечне майбутнє"

#Unicef #Батьківськівський_клуб

#Благодійний_фонд_Безпечне_майбутнє

#Культура_Новоукраїнської_ТГ

#Новоукраїнська_центральна_бібліотека

 

Немає коментарів:

Дописати коментар